10 بازی پرفروش پلی استیشن 2 در تمام دوران

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

10 پرفروش پلی استیشن 2

اگرچه بازی‌های مجزای آن به خوبی نینتندو فروش نمی‌روند، پلی‌استیشن 2 سونی تنها پرفروش‌ترین کنسول بازی ویدیویی تمام دوران تا به امروز است. پلی استیشن 2 به تولید خود ادامه داد و محبوبیت خود را. در طول عمر پلی استیشن 3 حفظ کرد و تنها پس از دوازده سال طولانی تولید آن متوقف شد. و آن را به یکی از طولانی ترین کنسول های. تولید. شده. در تمام دوران. تبدیل کرد. حتی پس از اینکه پلی استیشن 3 به نسل کنونی کنسول های سونی تبدیل شد، تا زمان توقف عرضه، بازی های جدیدی برای پلی استیشن 2 تولید می شد.

با توجه به اینکه پلی استیشن 2 بیش. از صد و پنجاه میلیون دستگاه. در سراسر جهان. فروخته. است. جای تعجب نیست که عناوین پرفروش آن. همگی موفق به فروش. پنج میلیون. نسخه. شده. اند. از بازی‌های نقش‌آفرینی. نوبتی. گرفته. تا بازی‌های مسابقه‌ای سریع، چند. ژانر مختلف توانسته‌اند در ده بازی پرفروش پلی‌استیشن ۲ قرار بگیرند.

10 بازی پرفروش پلی استیشن 2

10. Kingdom Hearts

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

 

شروع سریال محبوب

کل واحدهای. فروخته. شده:. 5.9. میلیون.

Kingdom Hearts یک متقاطع فانتزی بین دیزنی و فاینال فانتزی است، در حالی که شامل عناصر کاملاً اصلی خودش است. بازیکنان نقش سورا را در کنار متحدان تحت کنترل کامپیوتری دونالد و گوفی بازی می‌کنند تا از این دنیا به جهان دیگر سفر کنند تا از نابودی آنها توسط نیروهای شیطانی Heartless جلوگیری کنند.

ده تا از جهان های نمایش. داده. شده. در. Kingdom Hearts. از فرنچایزهای دیزنی. مانند Nightmare Before Christmas، Tarzan، و. Beauty and the Beast. آمده. اند. چهار مورد دیگر کاملاً اصیل به دنیای Kingdom Hearts هستند، از جمله منطقه افتتاحیه و Hollow Bastion، جایی که اکثر شخصیت‌های فاینال فانتزی در آن زندگی می‌کنند.

9.فاینال فانتزی XII

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

فرمول FF را تغییر داد

کل واحدهای. فروخته. شده:. 6. میلیون.

قسمت دوازدهم از فرنچایز فوق‌العاده محبوب Final Fantasy، Final Fantasy XII، چندین اولین بازی بزرگ را برای این مجموعه رقم می‌زند. اینها شامل حذف برخوردهای تصادفی، با قابل مشاهده بودن همه دشمنان در جهان، محیط بازتر در مقایسه با عناوین قبلی و دوربین قابل کنترل است.

بازیکنان در Final Fantasy XII نسبت به عناوین قبلی اختیار بیشتری دارند، با سیستم جدید Gambit که امکان کنترل بیشتر بر هوش مصنوعی را فراهم می کند. پس از انتشار، Final Fantasy XII چندین امتیاز عالی از منتقدان به دست آورد. Newtype USA حتی آن را بهترین RPG در هر پلتفرم سونی نامید.

8. Tekken 5

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

چندین ویژگی جدید را معرفی کرد

کل واحدهای. فروخته. شده:. 6. میلیون.

Tekken 5 که یک سال پس از عرضه در بازی های آرکید برای پلی استیشن 2 منتشر شد، پنجمین قسمت اصلی از سری Tekken است. ویژگی‌های کمتر محبوب ورودی‌های قبلی به نفع گیم‌پلی سریع‌تر و جذاب‌تر حذف شدند و Tekken 5 اولین بازی در این سری است که امکان شخصی‌سازی بازیکنان از طریق لوازم جانبی، لباس و سایر موارد متفرقه را فراهم می‌کند.

Tekken 5 فهرستی متشکل از سی و دو شخصیت قابل بازی داشت. بیست و شش مورد از این عناوین از عناوین قبلی. بازگشته اند. در حالی که شش. مورد – از جمله Devil Jin و Raven – اضافه. شده. کاملاً. جدید بودند. Tekken 5 همچنین دارای یک حالت داستانی است که در آن بازیکنان نقش جین را بر عهده می‌گیرند، هرچند که اغلب در مقایسه با حالت بازی مبارزه‌ای واقعی به عنوان خسته‌کننده شناخته می‌شود.

7. Metal Gear Solid 2: Sons Of Liberty Was

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

یک دنباله فوق العاده

کل واحدهای. فروخته. شده:. 7.03. میلیون.

دنباله‌ای بر متال گیر سالید 1998، Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty هفتمین بازی از این سری است. در حالی که Sons of Liberty فقط بر روی پلی استیشن 2 در دسترس بود، بعداً یک نسخه پیشرفته برای ایکس باکس و ویندوز نیز منتشر شد.

Metal Gear Solid 2 بر اساس گیم پلی مخفیانه آن دسته بندی می شود و بازیکنان ابزارهای زیادی در اختیار دارند تا حواس نگهبانان را منحرف کنند یا از کنار آن ها بگذرند و مورد توجه قرار نگیرند. مدتی پس از انتشار، Metal Gear Solid 2 به عنوان یکی از بهترین هوش مصنوعی‌ها شناخته می‌شد، زیرا نگهبانان به طور واقع بینانه واکنش نشان می‌دهند و با هم کار می‌کنند تا بازیکن را با دیدن آن‌ها به دام بیاندازند یا قطع کنند.

6. Grand Theft Auto III

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

فرمول مدرن را تنظیم کنید

کل واحدهای. فروخته. شده:. 8.305. میلیون.

سومین بازی اصلی Grand Theft Auto، Grand Theft Auto III اولین بازی از این سری است که از دیدگاه سوم شخص استفاده می کند. بازیکنان نقش کلود را بازی می‌کنند، یک قهرمان بی‌صدا که پس از خیانت و رها شدن از سوی دوست دخترش در 2018، برای انتقام می‌رود.

5. فاینال فانتزی X

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

موفقیت بزرگی بود

کل واحدهای. فروخته. شده:. 8.5. میلیون.

Final Fantasy X اولین عنوان کاملاً سه بعدی از سری Final Fantasy و دهمین ورودی اصلی آن است. همچنین اولین موردی بود که شامل صداپیشگی شد و به طور کامل سیستم نبرد بلادرنگ قدیمی را با سیستمی نوبتی که برای طرفداران فرمت RPG آشناتر است جایگزین کرد.

هر دوی این تغییرات بسیار موفق خواهند بود، زیرا هم افزودن صداپیشگی و هم سیستم نبرد نوبتی جدید با تحسین منتقدان روبرو شد. اگرچه خطی بودن کلی نقشه های Final Fantasy X به همراه حذف امکان پیمایش جهان توسط chocobo مورد انتقاد قرار گرفت.

4. Grand Theft Auto: Vice City

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

شخصیت اضافه شد

کل واحدهای. فروخته. شده:. 10.5. میلیون.

پس از موفقیت Grand Theft Auto III، نسخه Grand Theft Auto: Vice City چهارمین قسمت اصلی این مجموعه است. بازیکنان به جای شخصیت بی‌صدا بازی قبلی، تامی ورسیتی، اوباشگری را کنترل می‌کنند که پس از آزادی از زندان به دنبال بازیابی قدرت است.

طراحی و طرح جهانی Grand Theft Auto: Vice City بر اساس تاریخ میامی با ارجاعات زیادی به رویدادهای دنیای واقعی در اواسط دهه 1980 بود. تقریباً تمام جنبه‌های Vice City با تحسین مواجه شد، از جمله موسیقی، طراحی جهان باز و داستان کلی آن.

3. Gran Turismo 4

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

یک بازی مسابقه ای پرستیژ بود

کل واحدهای. فروخته. شده:. 11.76. میلیون.

Gran Turismo 4، چهارمین قسمت اصلی از سری Gran Turismo، دارای هفتصد و بیست و یک ماشین بود. اگرچه این بازی در سال 2004 منتشر شد، تاریخ ماشین‌ها از دهه 1980 تا مفاهیم آینده در مورد اینکه ماشین‌ها در سال 2022 چگونه خواهند بود را شامل می‌شود.

با وجود. حذف حالت. آنلاین برنامه. ریزی. شده. آن قبل از انتشار، Gran Turismo 4 همچنان با تحسین منتقدان روبرو شد. به طور قابل توجهی، نسخه های. منتشر. شده. در چین، ژاپن و کره جنوبی همراه با کتابچه ای بود که جزئیات فیزیک مسابقه را بیش از دویست صفحه دارد.


2. Gran Turismo 3: A-Spec

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

انفجار رقابت

کل واحد. فروخته. شده:. 14.89. میلیون.

اولین بازی Gran Turismo که بر روی پلی استیشن 2 منتشر شد. Gran Turismo 3: A-Spec پرفروش ترین بازی به طور انحصاری موجود بر روی کنسول پلی استیشن 2 است. برخلاف دیگر بازی‌های این سری، Gran Turismo 3: A-Spec تنها دارای حدود یکصد و هشتاد ماشین است. زیرا کار در بخش‌های دیگر بازی انجام می‌شود.

اگرچه Gran Turismo 3: A-Spec چند صد خودرو کمتر از نسخه قبلی و جانشین خود دارد. اما همچنان بسیار موفق بود. تمرکز روی گرافیک و کنترل‌ها به‌جای تنوع. ماشین‌ها نتیجه داد و منتقدان آن را تاثیرگذارترین بازی مسابقه‌ای تا به امروز در آن زمان می‌دانند.

1. Grand Theft Auto: San Andreas

10 مورد پرفروشترین بازی تاریخ پلی استیشن 2

پرفروش‌ترین بازی در PS2 بود

کل واحد. فروخته. شده :. 17.33. میلیون.

پنجمین قسمت اصلی Grand Theft Auto، Grand Theft Auto: San Andreas دومین عنوان پرفروش را با چندین میلیون نسخه شکست داد. داستان به جای اینکه کاملاً بر اساس یک منطقه واقعی باشد. در شهر خیالی سن آندریاس اتفاق می‌افتد. که بر اساس. هر دو کالیفرنیا. و نوادا. ساخته. شده. است.

GTA: سن آندریاس کارل جانسون را تعقیب می‌کند که پس از قتل مادرش به خانه بازمی‌گردد و با گروه قدیمی‌اش ارتباط برقرار می‌کند. Grand Theft Auto: San Andreas شامل چندین ویژگی جدید است. که به خوبی مورد. استقبال. قرار. گرفته. و در عناوین بعدی. بازگردانده. شده. اند. مانند شخصی سازی لباس و وسیله نقلیه و مینی بازی های قمار.

10 پرفروش پلی استیشن 2/تیم سرگرمی گروه زاگرس

10 پرفروش پلی استیشن 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *