میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی با تعویض پنجره دوجداره


امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی انسان‌ها، داشتن پنجره دوجداره مزایای بسیار زیادی دارد. برای مثال این نوع پنجره با جلوگیری از اتلاف انرژی سهم به‌سزایی در صرفه‌جویی منابع انرژی و مالی ایفا می‌کند. گذشته از بحث صرفه‌جویی، انسان امروزی بیش از پیش به‌دنبال آرامش و آسایش در زندگی است. کارمندی که از شدت سرما یا گرمای اداره کلافه می‌شود بهره‌وری مفیدی نخواهد داشت. همچنین اگر هوای داخل خانه متعادل نباشد و آلودگی‌های صوتی نیز به آن اضافه شود، افراد خانواده آرامش خود را از دست می‌دهند. بنابراین میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی با تعویض پنجره با تعویض پنجره ها و استفاده از نوع یو‌پی‌وی‌سی آن از چند لحاظ خیال‌تان راحت می‌شود.

جلوگیری از ورود و خروج هوای گرم و سرد به محیط

شاید فکر کنید همین‌که پنجره‌های معمولی را ببندید دیگر مانع ورود و خروج هوا به داخل و خارج از محیط می‌شوید، در صورتی که درزهای افقی و عمودی تأثیر بسیار زیادی در اتلاف انرژی دارند. در فصل زمستان هوای داخل منزل باید با سرعت بیشتر و انرژی کم‌تری گرم شود، عکس این مسئله در فصل تابستان نیز صادق است. اما با وجود درزها و راه‌های باریکی که هوا از آن ردوبدل می‌شود این فرایند با سرعت کم‌تر و اتلاف انرژی همراه است. بهترین راه‌حل برای این موضوع تعویض پنجره های معمولی و نصب پنجره UPVC است، این پنجره ها به دلیل دوجداره پروفیل‌دار بودن از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

پنجره دوجداره چطور مانع اتلاف انرژی می شود؟

گفتیم در صرفه‌جویی با تعویض پنجره دوجداره عامل اصلی هدر رفت انرژی در پنجره‌های معمولی درزهای آن است. اما در پنجره‌ دوجداره یک عایق درزگیر قوی از جنس لاستیک وجود دارد که مانع از ورود هوا، گردوخاک، ذرات آلوده و سروصدا از خارج به داخل می‌شود. جنس و کیفیت این عایق باید به‌گونه‌ای باشد که در طولانی‌مدت و تحت فشار زیاد دچار پارگی و تغییر شکل نشود. در حقیقت پنجره‌ها به‌عنوان یک مرز بین فضای داخل و خارج باید در اثر رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید، وزش باد و پوسیدگی مقاوم باشند، در غیر این صورت باید خیلی زود هزینه‌هایی برای تعویض پنجره یا تعمیر آن متحمل شوید.

برای استفاده یا تعویض پنجره دوجداره باید به چه نکاتی توجه شود؟

  • استفاده از قاب و شیشه‌ی استاندارد
  • تولید استاندارد شیشه. (استفاده از مواد اولیه مرغوب ضامن کیفیت پنجره نیست بلکه باید در فرایند تولید نیز باید به نکات زیادی توجه شود.)
  • نصب مناسب. حدوداً 60 درصد از نتیجه‌بخشی تعویض پنجره با نوع upvc به فرآیند نصب آن مرتبط است.
  • توجه به تهویه مناسب هوا. برای سیستم‌های گرمایشی همچون بخاری، آب‌گرمکن، شومینه و… باید به تهویه‌ی مناسب هوا توجه داشته باشید چراکه عدم‌توجه به این نکته ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد.
  • استفاده از پروفیل‌های مناسب برای تعویض. امروزه در کشور ما یکی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین پروفیل‌های تأیید شده «هافمن» است که در هلدینگ ایوان نیز از آن استفاده می‌شود.
  • اهمیت عایق صوتی بودن پنجره‌ها

جمع‌بندی صرفه‌جویی با تعویض پنجره دوجداره

در این پست به اهمیت صرفه‌جویی با استفاده از پنجره‌های upvc پرداختیم. همان‌طور که گفتیم با تعویض پنجره و نصب دوجداره‌ی آن می‌توانید به افزایش آرامش، کاهش مصرف انرژی و دی‌اکسیدکربن که تهدیدی جدی برای محیط زیست به شمار می‌رود، کمک کنید. اگر تمایل به استفاده از پنجره‌های دوجداره دارید کار را تمام‌وکمال به گروه تخصصی زاگرس بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *