مقایسه متریال پنجره دوجداره یا کدام بهتر است؟ 

مقایسه متریال پنجره دوجداره

مقایسه متریال پنجره دوجداره // مطابق با تمام پروژه های پنجره دوجداره ، هرچه دانش بهتری در مورد انواع مختلف مصالح پنجره داشته باشید، نتیجه بهتری برای پروژه خواهید داشت.

فن‌آوری‌های پنجره دوجداره در دهه گذشته بسیار بهبود یافته‌اند، بنابراین برخی از بهترین مواد پنجره را در این مطلب قرار داده‌ایم. باید در نظر داشت که دانسته های قبلی در مورد مصالح شیشه دوجداره در گذشته استانداردهای مورد نیاز امروز را برآورده نمی کرد.

کدام مواد برای تعویض پنجره ها بهتر است؟

ما در سراسر این مقاله محبوب ترین انواع مصالح پنجره ای را که در تمامی املاک مسکونی استفاده شده اند را فهرست کرده ایم. متریال هر پنجره در اندازه، شکل و رنگ متفاوت است. ما هم مزایا و هم معایب هر ماده را میگوییم و به شما کمک می‌کنیم انتخاب کنید که کدام متریال پنجره جایگزین برای خانه شما بهترین است.

پنجره های چوبی سنتی

صدها سال است که قاب پنجره های چوبی مواد انتخابی برای صاحبان خانه بوده است. بنابراین بسیاری از صاحبان خانه هنوز به فکر تعویض پنجره های خود با پنجره های چوبی دوجداره جدید هستند.

مزایای پنجره های چوبی:

پنجره های چوبی از منبع طبیعی یعنی چوب تولید می شوند. زمانی که الوار ساخته می شود، می توان الوار را در شکل ها و اندازه های مختلف تولید کرد. چوب بهترین عایق را با کمترین انتقال گرم و سرد ارائه می دهد. الوار بسیار قوی است و زمانی که محافظت شود می تواند سال ها دوام بیاورد. درهای چوبی را می توان با هر رنگی رنگ آمیزی کرد. یک پنجره چوبی معمولی گرما و هماهنگی سنتی را به ویژگی های سبک میراث ارائه می دهد.

معایب پنجره های چوبی:

پنجره های چوبی در مقایسه با سایر مصالح پنجره دوجداره بسیار گران هستند. فقط نجارهای محدودی قاب پنجره های چوبی را جایگزین می کنند. الوار نیاز به نگهداری مداوم از قبیل سنباده زدن، رنگ آمیزی مجدد، لکه گیری، درزبندی و آب بندی مجدد و همچنین تمیز کردن قاب ها دارد. قاب های چوبی به شدت مستعد پوسیدگی، کپک، همچنین قارچ های ایجاد شده از نور خورشید و شرایط مختلف آب و هوایی هستند. اگر این قاب‌های پنجره‌های چوبی به درستی نگهداری نشوند، این افزایش می‌یابد.

ترکیب چوب و مواد روکش شده

از آنجایی که چوب نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی دارد، تولید کنندگان پروفیل پنجره روکش فلزی آلومینیومی و فایبرگلاس مخلوط کرده اند. اگرچه این محصولات گران‌ترین مواد پنجره در بازار هستند، اما با قاب چوبی به هم متصل می‌شوند و طیف وسیعی از مزایای اضافی را نسبت به قاب‌های پنجره چوبی سنتی ارائه می‌دهند.

مزایای روکش چوبی پنجره ها:

این ترکیب فوق‌العاده از مواد مستحکم، نمای پنجره‌ای باشکوه را ایجاد کرده است که در برابر آب و هوا بسیار مقاوم است. این پروفیل‌های دو جداره در رنگ‌های مختلف موجود می‌باشند. نگهداری آنها بسیار کم است (پاک کردن گاه به گاه). داخل آن از چوب واقعی است، بنابراین می توان مانند سایر قاب های پنجره چوبی رنگ آمیزی یا رنگ آمیزی کرد. در حالی که به طور کامل در برابر عوامل بیرونی محافظت می شود. انواع شیشه های کم مصرف مانند شیشه های دوجداره و سه جداره موجود هستند.

معایب روکش چوبی پنجره ها:

از آنجایی که این پروفیل های پنجره برای آب بندی لبه ها در طول فرآیند تولید بسیار دشوار است، این می تواند منجر به افزایش رطوبت و پوسیدگی قاب های پنجره شود. همانطور که این قاب ها در طول تغییرات آب و هوایی منقبض و منبسط می شوند، قاب های چوبی می توانند رطوبت را حفظ کنند که منجر به پوسیدگی، قالب و ترک می شود. اگر این اتفاق بیفتد، طول عمر این پروفایل ها را کاهش می دهد. این واحدهای دو جداره بسیار گران هستند زیرا گران ترین مواد موجود در بازار را ترکیب می کنند.

وقتی صحبت از نگهداری به میان می‌آید، این امر می‌تواند بسیار سخت باشد، زیرا الوار داخل هر سال نیاز به رنگ‌آمیزی مجدد دارند. نصب کلی بسیار بیشتر طول می کشد، زیرا در صورت انتخاب پنجره های آلومینیومی، درب بندی در محل مورد نیاز خواهد بود. این نیز باید در نظر گرفته شود زیرا هزینه اتصالات بالاتر خواهد بود.

پنجره های یو پی وی سی

پنجره های UPVC مواد ایده آلی هستند که برای تعویض پنجره ها استفاده می شود. UPVC به دلیل عملکرد بالا و هزینه کم، از پنجره های چوبی سنتی پیشی گرفته است. فن‌آوری‌های جدید شیشه‌های دوجداره به این ماده شگفت‌انگیز پنجره یو پی وی سی کمک کرده است تا بر شهرت ضعیف خود در رنگ زرد، در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ غلبه کند. با این حال، هنوز حیاتی است که فقط تولید کنندگان پنجره یو پی وی سی با کیفیت بالا را انتخاب کنید زیرا هنوز محصولات با کیفیت پایین در بازار وجود دارد.

مزایای ویندوز UPVC:

پنجره های UPVC مقرون به صرفه ترین محصول پنجره در بازار امروز هستند. فریم ها با واشرهای توخالی طراحی شده اند که برخی از آنها ممکن است فوم عایق باشند. هم حفره و هم عایق بازده انرژی کلی آن را افزایش می دهد. هرچه واشر بیشتر باشد، بازده انرژی بهتری خواهد داشت. یکی از ویژگی های کلیدی پنجره های یو پی وی سی این است که این پنجره ها واقعاً به نگهداری کمی نیاز دارند. 

آنها خورده نمی شوند و پلاستیک در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است، بنابراین مانند پنجره های پلاستیکی سنتی تغییر رنگ نمی دهد. تمام درزها به هم جوش داده شده اند و از ورود هوا یا آب ناخواسته به آن جلوگیری می کند. UPVC بسیار بادوام است و برای سالهای طولانی دوام خواهد داشت. وقتی صحبت از انتخاب رنگ به میان می‌آید، پنجره‌های uPVC دارای طیف وسیعی هستند که می‌توانند با اکثر رقبای خود مطابقت داشته باشند.

معایب ویندوز یو پی وی سی:

بر خلاف پنجره های چوبی سنتی، قاب uPVC را نمی توان رنگ کرد. با این حال، پنجره‌های UPVC در دو رنگ موجود هستند، بنابراین می‌توان قاب را با تم رنگ داخلی و خارجی شما تولید کرد. اگر فریم های داخلی با محصولات مختلف تمیز شوند، این می تواند باعث آسیب یا حتی کاهش عایق این پنجره های دوجداره شود. UPVC می تواند در ماه های زمستان و تابستان منقبض و منبسط شود، اما معمولاً مشکلاتی رخ نمی دهد.

پنجره های آلومینیومی

قاب پنجره های آلومینیومی در چند سال اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده اند. قیمت پنجره های آلومینیومی به طور قابل توجهی کاهش یافته است زیرا صاحبان خانه اکنون به مزایای آلومینیوم نسبت به رقبای خود پی برده اند. آلومینیوم بسیار شبیه به پنجره های uPVC، تعمیر و نگهداری بسیار کمی را نیز ارائه می دهد. این قاب‌های آلومینیومی مستحکم استحکام و دوام را ارائه می‌دهند که به این معنی است که قاب‌ها را می‌توان در اندازه‌های بسیار بزرگ‌تری نسبت به پنجره‌های uPVC تولید کرد.

مزایای پنجره های آلومینیومی:

قیمت آلومینیوم کاهش یافته است و می تواند نسبت به سایر پروفیل های شیشه دوجداره بسیار رقابتی باشد. مانند پروفیل های یو پی وی سی آلومینیوم بسیار آسان تمیز می شود و نیازی به رنگ آمیزی مجدد نیست. پروفیل ها بسیار نازک تر از uPVC هستند که به این معنی است که شیشه بسیار بیشتری خواهید داشت. این قاب‌ها نیز بسیار سبک‌تر هستند و می‌توان آن‌ها را بسیار ساده‌تر از سایر انواع پروفیل سفارشی کرد. آلومینیوم تاب نمی خورد و گوشه ها به صورت مکانیکی به هم متصل می شوند، بنابراین هوا یا آب ناخواسته نمی تواند وارد شود.

معایب پنجره های آلومینیومی:

آلومینیوم دارای کمترین مقدار U است زیرا گرما و سرما را به راحتی از دست می دهد. با این حال، ما قاب های آلومینیومی را با ترمال بریک بین سطوح داخلی و خارجی ارائه می دهیم. این ترمال بریک ها راندمان انرژی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. بدون این ترمال بریک‌ها، آلومینیوم می‌تواند چگالش ایجاد کند (بسته به سازنده‌ها). اگر آلومینیوم از قبل تصفیه نشده باشد، خانوارهای نزدیک به مناطق ساحلی هنگامی که در معرض آب نمک قرار می گیرند می توانند منجر به مشکلات کلی واحد دوجداره شوند.

پنجره فایبرگلاس

پنجره های فایبرگلاس تا همین اواخر چندان محبوب نبودند. فایبرگلاس نمای چوبی سنتی را با حداقل نگهداری پیشنهاد می کند. قاب‌های پنجره فایبرگلاس فوق‌العاده خوب به نظر می‌رسند و می‌توان آن‌ها را برای مطابقت با هر ویژگی Peterborough پیکربندی کرد.

مزایای پنجره فایبرگلاس:

فایبرگلاس بسیار شبیه به چوب است و می توان آن را برای مطابقت با هر دکوری رنگ آمیزی کرد. مانند uPVC، فایبرگلاس تاب، پوسیده، متورم یا تغییر رنگ نمی دهد. از آنجایی که فوق‌العاده قوی است، قطعات بزرگ شیشه را سوراخ می‌کند، بنابراین برای پنجره‌های کمان و حاشیه بسیار مناسب است. وقتی صحبت از عایق کاری می شود، پنجره های فایبرگلاس بهترین در بازار هستند. این قاب های پنجره بی عیب و نقص با هسته های پر از فوم یا هسته های توخالی وارد می شوند. با عایق بندی بهترین عملکرد را در شرایط آب و هوایی شدید دارد. این قاب های پنجره فایبرگلاس تغییر رنگ نخواهند داد. موجود در چوب رنگ‌پذیر یا روکش‌های چوبی در داخل، پروفیل‌های پنجره‌ای ایده‌آل را برای خواص در مناطق جنگلی یا حفاظت‌شده می‌سازد.

معایب پنجره فایبرگلاس:

در مورد هزینه پروفیل های فایبرگلاس تقریباً 25٪ بیشتر از uPVC هزینه دارند. وقتی صحبت از انتخاب رنگ می شود، آنها بسیار محدود هستند. روکش استاندارد نیز مستعد خراش است. با توجه به این معایب، پیدا کردن تولید کنندگان داخلی را دشوار می کند.

نتیجه

در حالی که انواع مختلفی از مواد برای پنجره های دو جداره وجود دارد، انتخاب محصول مناسب برای خانه خود در پیتربورو مهم است. نه تنها ظاهر کلی مهم است، بلکه هزینه و بهره وری انرژی نیز اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *