آیا درب ضد سرقت قابل تعمیر است ؟

امروزه در اکثریت آپارتمان‌های نوساز، درب‌ ضد سرقت تعبیه شده است و همچنین بسیاری از مالکان آپارتمان‌های قدیمی ساخت‌ نیز، درب‌های معمولی خود را با درب‌های ضد سرقت جایگزین کرده‌اند. درب‌های ضد سرقت امنیت منازل را به صورت تضمینی تامین می‌کنند و جلوی رخ دادن هرگونه دزدی را می‌گیرند؛ اما گاهی اوقات، به دلیل رخ دادن بعضی اتفاقات، یا عوامل طبیعی محیط و یا اشتباهات فنی، درب‌های ضد سرقت دچار ایراد می‌شوند و این ایرادها ممکن است امنیت آن‌ها را تا حدی پایین بیاورد. در نتیجه، ما در این مقاله می‌خواهیم به این بپردازیم که آیا درب ضد سرقت قابل تعمیر است؟

سر فصل‌های مقاله :
 • ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید !
 • آیا درب ضد سرقت قابل تعمیر است ؟
 • خدمات تعمیر درب ضد سرقت
 • ابزار مورد استفاده در تعمیرات درب ضد سرقت

ایراداتی که ممکن است برای درب به وجود بیاید !

ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید، معمولاً به دلیل گذر زمان، عوامل محیطی و یا مشکلات فنی اتفاق می‌افتند. از جمله این ایرادات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. از کار افتادن و یا کند شدن قفل : از کار افتادن و یا کند شدن قفل ضد سرقت ممکن است به خاطر تغییرات متوالی آب و هوا به وجود بیاید.
 2. اختلال در عملکرد دستگیره و یا لولاها : مشکل از کار افتادگی و کند شدن، ممکن است برای دستگیره و لولاهای درب نیز بیفتد. این مسئله معمولاً به دلیل زنگ زدن فلز تحت تاثیر رطوبت، گرم و سرد شدن بیش از حد و یا ضربه پیش می‌آید.
 3. شکستن و یا از جا در آمدن لولاها : لولاهای درب سرقت ممکن است به دلیل زلزله و یا ضربه، شکسته و یا از جا در بیایند.
 4. خارج شدن درب ضد سرقت از رگلاژ : درب ضد سرقت ممکن است از رگلاژ خارج شده و خوب بسته نشود. این مورد از ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید، بسیار خطرناک بوده و صاحبان ملکی با همچین درب ضد سرقتی، باید هر چه سریع‌تر جهت رفع این مشکل اقدام کنند.
 5. خراب شدن چشمی درب ضد سرقت : از دیگر ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود بیاید، می‌توان به خراب شدن چشمی آن اشاره کرد، که احتمال دارد بر اثر ضربه و یا عواملی مثل گرد و خاک و آتش سوزی رخ داده باشد.

آیا درب ضد سرقت قابل تعمیر است ؟

درب‌های ضد سرقتی که در ایران و یا کشورهای معتبر در زمینه ساخت درب ضد سرقت – از جمله چین و ترکیه – تولید می‌شوند، اگر طبق استانداردهای لازم برای درب ضد سرقت ساخته شوند،  لحاظ امنیتی در سطح بالایی بوده و می‌توانند امنیت منزل و محل کار شما را تضمین کنند؛ اما حتی این درب‌ها هم ممکن است به دلایل مختلف، دچار مشکل و ایراد شوند که این مسئله اصلاً جای نگرانی ندارد و قابل حل است.

در این‌جا به احتمال زیاد برای شما سوال پیش آمده که آیا درب ضد سرقت قابل تعمیر است ؟ که در جواب شما باید گفت بله؛ مهم نیست که برای درب ضد سرقت منزل و یا محل کار شما چه مشکلی پیش آمده باشد، آن را می‌توان تعمیر کرد ! در ادامه قصد داریم به خدمات مختلف درب ضد سرقت بپردازیم و بدانیم که درب ضد سرقت، در چه صورت قابل تعمیر است و نیازی به تعویض آن نیست.

خدمات تعمیر درب ضد سرقت :

بسیاری از اتفاقاتی که برای درب ضد سرقت پیش می‌آید و باعث ایجاد مشکلی برای آن می‌شود، قابل حل هستند و می‌توان آن را تعمیر و رفع کرد. از جمله خدماتی که تولید کنندگان و تعمیر کنندگان درب‌های ضد سرقت می‌توانند در زمینه تعمیر درب ضد سرقت به مشتریان ارائه بدهند، به این شرح است :

تعویض رویه درب:

رویه درب ضد سرقت ممکن است در گذر زمان و تحت تاثیر برخی عوامل محیطی – مثل رطوبت، زلزله، آتش سوزی و … – دچار خرابی شود و شکل و شمایل خود را از دست بدهد. تولید کنندگان درب ضد سرقت، خدمات تعویض رویه درب ضد سرقت را انجام می‌دهند.

تعویض و تعمیر قفل درب‌:

قفل‌های درب ضد سرقت ممکن است به خاطر ضربه و یا تغییرات آب و هوا خراب شوند و یا صاحب ملک نسبت به تعویض قفل و نصب قفل‌های بهتر، احساس نیاز کند؛ در این صورت تعویض و حتی تعمیر قفل درب‌های ضد سرقت برای تولید کنندگان درب ضد سرقت ممکن است.

تعویض و تعمیر چشمی و دستگیره و لولا:

چشمی، دستگیره و لولاهای درب ضد سرقت نیز هم قابلیت تعویض و تعمیر دارند.

رگلاژ درب ضد سرقت:

در صورت خارج شدن درب ضد سرقت از رگلاژ، تولید کنندگان می‌توانند آن را به گونه‌ای تعمیر کنند، که تا مدت طولانی دچار ایراد نشده و بی‌وقفه مورد استفاده قرار بگیرد. 

رفع صداهای اضافه:

برخی اوقات ممکن است به خاطر ایجاد اختلال در عملکرد لولاهای درب ضد سرقت، درب صداهای اضافه و گوش‌خراشی از خود تولید کند؛ در این صورت تولید کنندگان درب ضد سرقت می‌توانند این مشکل را با روغن‌کاری لولاها و یا تعویض آن‌ها حل کنند.

ابزار مورد استفاده در تعمیرات

تعمیرات درب ضد سرقت – اللخصوص رگلاژ کردن آن – از جمله کارهایی است که بدون داشتن دانش و مهارت فنی و همچنین ابزار لازم، به خوبی انجام نمی‌گیرد! در نتیجه شناخت ابزار مورد استفاده در تعمیرات درب ضد سرقت، هم برای تولید کنندگان و هم برای مشتریان امری واجب است دژ درب خدمات پس از فروش ارايه میدهد که شامل رگلاژ درب ضد سرقت هم میباشد.

 1. دستگاه جوشکاری : مهمترین ابزار تعمیرات در این زمینه درب ضد سرقت، دستگاه جوشکاری است. دستگاه جوشکاری معمولاً برای جابه‌جایی و نصب لولاها و همچنین برای جوش دادن بخش‌های شکسته و یا جدا شده درب ضد سرقت به کار می‌رود.
 2. چکش و میله آهنی : ابزار پر کاربرد بعدی چکش و میله آهنی است، که بهتر است در ابعاد 50 سانتی متر باشد. این ابزار برای بالا کشیدن درب و یا ایجاد ضربه در بخش‌هایی از درب ضد سرقت که باید فرو رفته و یا برآمده شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار همچنین و نقش اهرم و ضربه کمکی را ایفا می‌کنند.
 3. آچار و پیچ گوشتی : در صورت خرابی و گیر کردن قفل درب ضد سرقت، برای باز کردن آن از آچار و پیچ گوشتی استفاده می‌شود. البته لوازم جانبی دیگری نیز برای این کار کاربرد دارند، اما کار اصلی را آچار و پیچ گوشتی انجام می‌دهند.
سخن پایانی :

تعمیرات درب ضد سرقت امری ممکن است و البته بسیار ضروری ! این مهم است که صاحبان منازل و املاک بتوانند با هزینه‌ای کمتر از تهیه یک درب ضد سرقت جدید، درب ضد سرقت قدیمی خود را بازسازی کرده و کاربری مفید آن را دوباره به آن برگردانند. از این جهت است که بسیاری از تولید کنندگان درب‌های ضد سرقت، خدمات تعمیراتی نیز به مشتریان ارائه می‌دهند. برای مشاوره تعمیر درب ضد سرقت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *