نکات خرید پنجره دوجداره دست دوم

پنجره دوجداره عضو ثابت هر ساختمانی است و شرایط استفاده و نگه داری از آن بسیار مهم می باشد. درباره این پنجره ها نکات و سوالات بسیاری مطرح است. در این مقاله با هم پاسخ اینکه آیا از پنجره دوجداره دست دوم می توان استفاده کرد؟ را بررسی خواهیم کرد. 

پنجره های دوجداره انواع مختلفی دارند که در این میان می توان در بازار انواع آن را به شکل دست دوم نیز یافت.

اهمیت استفاده از پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره در ساختمان های امروزی نقش مهمی دارند و استفاده از این پنجره ها در امنیت و آرامش خانواده تاثیرگذار است. چرا که پنجره دوجداره مستقیم با امنیت، آسایش و آرامش ساکنین در ارتباط است. از این رو زیبایی این نوع پنجره ها نیز در شکل ظاهری ساختمان موثر است. در سال های اخیر با به وجود آمدن ابزارهای جدید برای طراحی منازل و محل کار بازار گسترده ای در این زمینه ایجاد شده است.

پنجره دوجداره دست دوم

ممکن است به دلایل مختلفی در یک ساختمان تصمیم گرفته شود پنجره ها به طور کلی تعویض گردند و یا به دلیل تخریب ساختمان ممکن است دیگر نیازی به پنجره های موجود نباشد. در چنین شرایطی مالکین اقدام به فروش این پنجره های دست دوم می کنند. با توجه به اینکه این پنجره ها پیش از این مورد استفاده قرار گرفته اند باید توجه داشت که دچار اشکالات و آسیب نباشند. از طرفی مدت زمان استفاده و عمر پنجره نیز در بررسی کیفیت و کارایی آن تاثیرگذار است. پس در صورتیکه قصد استفاده از پنحره های دست دوم را دارید باید توجه کنید که آیا این پنجره را به درستی از قاب خود خارج شده اند و یا در اثر جداشدن غیر اصولی از قاب پنجره دچار آسیب شده اند. از طرفی لازم است که ابعاد پنجره مورد نظر شما به طور دقیق با ابعاد قاب پنجره ساختمان، متناسب باشد چرا که در غیر این صورت از کیفیت و کارایی آن کاسته می شود.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

پنجره دوجداره دست دوم

دلایل استفاده از پنجره دوجداره دست دوم

استفاده از پنجره دوجداره دست دوم در صورتی که از نظر کیفیت مشکلی نداشته باشد و طول عمر آن زیاد نباشد می تواند یک گزینه بسیار عالی و مناسب در جهت صرفه جویی در هزینه ها باشد. در صورتی که از نظر اقتصادی قصد صرفه جویی داشته و نمی خواهید هزینه زیادی برای پنجره های دوجداره ساختمان خود انجام دهید می توانید با دقت و توجه به کارایی و کیفیت پنجره های موجود اقدام به خرید آن ها نمایید. در این صورت هزینه های شما به طور قابل قبولی کاهش خواهد یافت. فقط در این شرایط لازم است که به  کیفیت و سلامت این پنجره را به طور دقیق توجه نمایید و به طور کامل آن را بررسی کرده و پس از حصول اطمینان اقدام به خرید کنید.

عوامل تاثیرگذار در قیمت پنجره دوجداره دست دوم

عوامل مختلفی وجود دارند که در قیمت این نوع پنجره ها تاثیرگذارند. یکی از مهمترین این عوامل قدمت و طول عمر پنجره است. هر چه پنجره عمر طولانی تری داشته و قدیمی تر باشد به احتمال فراون کارایی و عملکرد پایین تری خواهد داشت، در نتیجه قیمت آن نیز پایین تر خواهد بود.

نکته مهم دیگر در قیمت پنجره دوجداره دست دوم کیفیت اولیه و برند آن است. هر چه پنجره از برند و شرکت معتبر تری باشد قیمت آن نیز به نسبت بالاتر خواهد بود.

مزایای پنجره دوجداره نو و دست دوم

اساسا در شرایط امروزی که آلودگی صوتی عضوی جدانشدنی در زندگی شهری است، استفاده از پنجره دوجداره بسیار توصیه می شود و می توان گفت یک انتخاب قطعی برای ساختمان ها است. پنجره دوجداره نو و دست دوم هر دو دارای مزایای مشترکی همچون عایق صدا و هوا بودن می باشند. پنحره های دوجداره در فصول سرد و گرم از تبادل دما و هدر رفت انرژی به طور چشمگیری جلوگیری می کنند. همچنین پنجره دوجداره عایق بسیار مناسبی در برابر صدا های خارجب خواهد بود.

در پایان

استفاده از پنجره دوجداره به شکل دست دوم مورد بحث فراوانی است و موافقین و مخالفین خاص خود را دارد. به هر این پنجره های دست دوم در حال حاضر در بازار در دسترس خریداران وجود دارد و این امکان وجود دارد که با قیمتی پایین تر پنجره مورد نظر خود را تهیه نمایید. در این مقاله بررسی کردیم که آیا از پنجره دوجداره دست دوم می توان استفاده کرد؟ امیدواریم این مطلب شما را در خریدی بهتر یاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *