سایه بان یا آبچکان شیشه ای

سایه بان های شیشه ای یا آبچکان شیشه ای که ترکیبی از شیشه، کابل و یراق آلات کانوپی است که برای سردر و ورودی منازل، ویلاها، مراکز اداری دولتی کاربرد دارد که در زمان بارش برف و باران فضای زیر آن محفوظ شده، این نوع سقف شیشه ای بسیار متنوع بوده و با توجه به نیاز مشتری میتوان برای هر ساختمان آن را طراحی و اجرا کرد.

سایبان شیشه ای یکی دیگر از نماهای شیشه ای است که می تواند در محیط های مختلفی اجرا شود. هدف اصلی سایبان هایی که از جنس شیشه هستند، افزایش زیبایی و لوکس بودن محیط و کاهش نور خورشید است. شیشه های سایبان می تواند در مدل ها، طرح ها و با ابعاد و جزئیات متفاوتی اجرا شوند. برای مثال می توانید برای زیبایی تراس و همچنین جلوگیری از نفوذ نور به آن از شیشه های سندبلاست و یا ساتینا برای سایبان استفاده کنید.

سایبان‌ های شیشه‌ ای یا آبچکان شیشه‌ ای ترکیبی از شیشه، کابل و یراق آلات کانوپی است که برای سر در و ورودی منازل، ویلاها، مراکز اداری و دولتی کاربرد دارد که در هنگام بارش برف و باران فضای زیر آن محفوظ می شود. این نوع سقف شیشه‌ای دارای تنوع بسیاری می‌باشد و با توجه به نیاز مشتری می‌توان برای هر ساختمان آن را طراحی و اجرا کرد.

امروزه نیاز به سایه بان‌ های کوچک در محل ورودی ساختمان یکی از نیازهای مبرم ساختمان می‌ باشد و اگر این نیاز را با زیبایی بصری بخواهیم در هم آمیزیم، حتما یکی از انتخاب‌ های اصلی، سایه‌بان‌ های شیشه‌ ای می‌ باشد. استفاده از شیشه‌ های لمینت دو لایه سکوریت و نیز استفاده از میلگردهای استیل ضد زنگ نمایی بسیار زیبا و شکیل را به ما ارائه می‌دهد. همچنین به دلیل شفافیت و عبور نور از شیشه، نور کافی جهت تامین روشنایی داخل را نیز تامین می‌نماید.

سایبان‌ های شیشه ای اسپایدر کمک می کند بدون از بین بردن زیبایی و بدون نیاز به سازه‌ های سنگین آهنی طرحی را انتخاب کنید. همچنین می‌توان بر اساس الزامات، پروژه شما طراحی و به صورت سفارشی تولید گردد تا با شرایط موردنظر شما هماهنگ باشد.

در سایبان‌ های شیشه‌ ای می‌توان از شیشه‌ های ساده و رنگی وشیشه‌ های چند لایه لمینت سکوریت شده امنیتی استفاده کرد. این سایه بان‌ ها مزایای بی‌نظیری مانند وضوح دید، یکپارچگی ساختاری و پایداری بهتر نسبت به طلق‌های PVB را ارائه می‌ دهند.

شیشه های به کار رفته در سایبان های شیشه ای

چندین گزینه شیشه ای وجود دارند که می توان برای یک سایبان شیشه ای مورد استفاده قرار داد و از آن جمله می توان به شیشه لمینت، شیشه ساتینا، شیشه سندبلاست شده و شیشه های رنگی اشاره کرد. 
شیشه های لمینت، از حداقل دو پانل شیشه ای تشکیل شده اند که یک لایه PVB را در می گیرند. این نوع شیشه ها، از ایمنی بالایی برخوردار بوده و استحکام زیادی در برابر ضربه دارند به علاوه در صورت شکسته شدن، خرده ها به لایه PVB گیر کرده و به اطراف پراکنده نمی شوند و می توان ایمنی بالایی را با این گزینه ها ایجاد کرد. 

همچنین باید گفت شیشه های لمینت، بهترین گزینه برای محافظت در برابر اشعه مضر فرابنفش به شمار می آیند. بنابراین اگر شما علاقه مند به استفاده حداکثر از آن آفتاب هستید اما نگران آفتاب سوختگی می باشید، یک سایبان شیشه ای می تواند در این رابطه پاسخگو باشد. 
اما اگر علاقمند هستین با استفاده از این سایبان حریم خصوصی تری برای خود ایجاد کنید، شیشه های ساتینا و سندبلاست شده بهترین انتخاب برای شما به شمار می آیند، هر چند که نسبت به سایرین، نور کمتری را از خود عبور می دهند. به علاوه اگر دوست دارید رنگ را به فضایتان اضافه کنید و محیطی سرزنده تر ایجاد نمایید، شیشه های رنگی لاکوبل برای ساخت سایبان شیشه ای به کمک شما می آیند.

کاربرد های سایبان شیشه ای

سایبان شیشه ای را می توان با انواع متفاوتی از اتصالات عنکبوتی اسپایدری و نیز می‌ توان انواع شیشه‌ های رنگی، اسپندرال و همچنین در نواع شیشه‌های سکوریت شده، شیشه‌های چندلایه لمینت سکوریت شده که جزو شیشه‌ های امنیتی محسوب می شوند، تولید کرد.

همچنین می‌ توان از انواع طرح‌ های گرافیکی موردنظر کارفرما به صورت سندبلاست شده و یا اسیدکاری برای ایجاد طرح‌ های زیبا ماندگار جهت ساخت جلوه بصری موردنظر کارفرما به روی شیشه استفاده کرد.

 • سایه بان پارکینگ
 • سایه بان بالکن و تراس
 • سایه بان حیاط خانه و ویلا
 • سایه بان فروشگاهی
 • سایه بان خودپرداز
 • سایه بانه شیشه ای مراکز تجاری دارای فضای باز
 • سایه بان پنجره‌های ساختمان
 • سایه بان کولر
 • پایانه‌ های مسافربری

سایبان شیشه ای عامل جلوه ای شیک و مدرن

افزودن سایبان شیشه ای، می تواند هم طراحی و معماری ملک را ارتقا دهد و هم جلوه ای منحصر به فرد ایجاد کند. به خصوص سایبان های شیشه ای فریم لس این جذابیت را به حداکثر می رسانند و به زیبایی نما بسیار کمک می کنند. این گزینه ها محبوب و با دوام بوده و طراحی مینیمالیستی آنها باعث می شود که یک افزودنی مدرن و شیک برای ساختمان محسوب شوند. 
سایبان های شیشه ای می توانند با گسترش سقف شیشه ای موجود ایجاد شوند و یا به عنوان یک المان شیشه ای جداگانه به سازه اضافه شوند. یک سایبان شیشه ای در یک ملک تجاری، یک نقطه کانونی چشمگیر ایجاد کرده و توجه همگان را به معماری سازه جلب می نماید، همچنبن نکته ای که لازم به ذکر است با استفاده از برخی انواع و طرح های شیشه، می توان حریم خصوصی قابل توجهی نسبت به طبقات بالاتر ساختمان ایجاد کرد.

نور پردازی در سایبان شیشه ای

ظرافت و زیبایی بی انتهای سایبان های شیشه ای در یک قاب فوق العاده بادوام، همراه با نورپردازی اصولی کامل می شود، واقعیت این است که سایبان شیشه ای در طول روز بسیار جذاب و درخشان است اما شب هنگام، نورپردازی پیشرفته LED می تواند مزایای کاربردی این المان های شیشه ای را بیشتر کرده و با طراحی ظریف، سبک، متمایز و منحصر به فردی ترکیب کند. 

در این حالت بهینه، حتی می توان ضخامت کمتری برای شیشه سایبان در نظر گرفت و بدین ترتیب ضمن ایجاد یک اثر فراموش نشدنی در تاریکی، در هزینه طراحی و نصب سایبان شیشه ای نیز صرفه جویی کرد.

برای افزودن جلوه بیشتر پیشنهاد می کنیم از نوارهای نوری دوگانه برای روشنایی استفاده کنید به نحوی که یک نوار به سمت پایین و ورودی نورافشانی کند و روشنایی ثابتی ارائه دهد و نوار دوم با تابش نور به سمت صفحات شیشه ای، سایه روشن قابل توجهی را رقم بزند. 

انواع روش های اجرای سایبان از جنس شیشه

با توجه به کاربری سایبان در محیط های مختلف و بر اساس ابعاد شیشه، نوع اتصالات و روش نصب آن متفاوت خواهد بود. برای مثال معمولا برای سایبان های پارکینگ و پایانه های مسافربری، با توجه به اینکه ابعاد شیشه بزرگ است و نیاز است برای نگه داشتن شیشه ها از سازه های فلزی و یا کابل های کششی استفاده شود.

یا مثلا برای سایه بان تراس و پنجره که از جنس شیشه استفاده می شود، به دلیل کوچکتر بودن سایز شیشه ها، از اتصالات مخصوص استفاده می شود و نیازی به سازه و استراکچر فلزی نیست.

نکات مهم در نصب و راه اندازی سایبان شیشه ای

خواه در حال نصب یک سایبان شیشه ای باشید تا اثری شگفت انگیز برای یک پروژه بزرگ تجاری باشد یا به عنوان یک کاربرد عملی برای خانه تان آن را درنظر بگیرید، نکات زیر به شما اطمینان می دهند پروژه ای موفقیت آمیز را تجربه کنید:

 • برای جلوگیری از ایجاد حوضچه و انباشته شدن آب در هنگام بارندگی، سایبان شیشه ای باید دارای شیب یا زاویه باشد.
 • برای تخلیه آب، می توان ناودان ها را به شیشه متصل کرد.
 • برای تعیین میزان بیرون آمدگی سایبان شیشه ای، لازم است هر گونه پیشروی از نقاط ثابت را به نحوی ایمن اندازه گیری کنید. به عنوان یک قانون کلی، می توان ضخامت شیشه را در 35 ضرب کرد تا حداکثر اندازه ای که سایبان شیشه ای می تواند از نقاط ثابت جلوتر بیاید، بر اساس میلیمتر مشخص شود. 
 • به خاطر داشته باشید که به دلیل جذب نور طبیعی و زاویه نسبت به خورشید، احتمالا سطح سایبان شیشه ای داغ می شود. همچنین این المان باید از دوام کافی برای مقابله با شرایط نامطلوب آب و هوایی از جمله وزش بادهای شدید، باران و برف برخوردار باشد و بتواند میزان فشار و بار را در این رابطه تحمل کند . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *