سان روم گاردن چیست؟

امروزه بیشتر خانه‌های شهری فضای کافی برای طراحی یک باغ زیبا در اطراف خانه را ندارد و بهترین کار برای لذت بردن از محیط بیرون استفاده از سان روم است. سان روم یک اتاقک بین محیط درون و بیرون ساختمان می‌باشد که دیوار و سقف آن معمولاً شیشه‌ای است تا روشنایی فضای داخل آن از طریق نور خورشید تامین شود البته در اقلیم‌های گرم و با آفتاب تند از سقف شیشه‌ای استفاده نمی‌شود و یا از سایبان‌های مخصوص زیر سقفی استفاده می‌شود.

سان روم، اتاق آفتابگیر و یا اتاقک شیشه‌ای اغلب به عنوان فضای نشیمن، ناهارخوری یا دفتر کار خانگی استفاده می‌شود. در داخل این اتاقک‌ها می‌توان از سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی استفاده کرد تا در تمام طول سال قابل استفاده باشد.

سقف سان روم

برای سقف سان روم می‌توان از سقف متحرک شیشه‌ای استفاده کرد که مجهز به موتور برقی می‌باشد و توسط ریموت کنترل مخصوص باز و بسته می‌شود. شیشه لمینت سکوریت به کار رفته در سقف‌ها به انتخاب مشتریان در دو نوع مختلف موجود می‌باشد. هر نوع از شیشه‌ها ویژگی‌های خاصی را دارا می‌باشد که اکنون به این ویژگی ها می‌پردازیم:

شیشه ساتینا: استفاده از این نوع شیشه دید از بیرون مسدود می‌شود اما دید از داخل را مسدود نمی‌کند.

شیشه سان انرژی: این نوع از شیشه سبب جلوگیری از ورود اشعه UV به داخل محیط می‌شود.

برای متعادل کردن نور خورشید نیز می‌توان از سایبان‌های برقی مخصوص تولید شده توسط ژانوس استفاده کرد تا از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کرد. همچنین برای تامین روشنایی فضای سان روم در شب، از نورپردازی خطی با قابلیت تغییر رنگ و شدت روشنایی در زیر سقف‌ها استفاده می‌شود.

علاوه بر سقف متحرک شیشه‌ای از سقف متحرک پارچه‌ای و آلومینیومی هم می‌توان در سان روم استفاده کرد. این دو نوع سقف نیز مجهز به موتور برقی می‌باشد و توسط ریموت کنترل مخصوص باز و بسته می‌شود. توجه داشته باشید که سقف‌ها کاملاً آب بند بوده و از نفوذ آب به فضای زیر سقف جلوگیری می‌کند.

دیوار شیشه‌ای سان روم

دیوار‌های سان روم معمولا از موادی ساخته می‌شود که به صورت کامل نور را از خود عبور دهد و عایق برودتی مناسبی باشد. شیشه بهترین گزینه برای دیوار‌های سان روم می‌باشد، در پشت دیوار‌های شیشه‌ای می‌توان از پرده‌های برقی(زیپ پرده) نیز استفاده کرد. دیوار‌های شیشه‌ای سان روم می‌تواند از نوع اسلاید، جام بالکنی و یا گیوتینی باشد. استفاده از سایبان‌های برقی(زیپ پرده) سبب جلوگیری از ورود حشرات و گرد و غبار به داخل محیط می‌شود. زیپ پرده‌ها قابل نصب حتی به صورت تکی می‌باشد زیرا پارچه به کار رفته در این محصول از مواد سبک و بادوام ساخته شده است، گردش هوا به خوبی صورت می‌گیرد و مقاوم در برابر وزش باد تا سرعت 120 کیلومتر بر ساعت می‌باشد.

ساخت این نوع از اتاقک‌ها سبب می‌شود یک فضای بلا استفاده در خانه شما تبدیل به یک اتاق شیک و لوکس شود و علاوه بر آن به ارزش ملک شما نیز افزوده شود. ژانوس تولید کننده انواع سازه‌های متحرک در ایران می‌باشد. جهت مشاوره و اطلاع از قیمت از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *