انواع پارتیشن شیشه ای

 

امروزه بیش از هر زمان دیگری فضای آپارتمان‌ها و دفاتر اداری در حال کوچک شدن است. و دیوارکشی به این مسئله بیشتر دامن می‌زند. پارتیشن شیشه ای به معنای قسمت‌بندی و جداسازی است. با استفاده از پارتیشن شیشه ای می‌توان از فضای موردنظر استفاده بهینه کرد. مثلا فضاهای بزرگ را می‌توان به چند قسمت تقسیم بندی کرد. و عملکردی متفاوت در هر بخش انجام داد. شیشه به نحوی تاثیر گذار است که دیگر حس خفگی و حضور در فضای کوچک شما را احاطه نمی‌کند.

پارتیشن شیشه ای دوجداره باعث ایجاد ظاهری زیبا و تاثیری چشم‌گیر بر روی دکوراسیون فصای کار با خانه دارد. شیشه‌ها به خوبی نور را از خود عبور می‌دهند و در صورت لزوم استفاده از شیشه سکوریت بی‌رنگ در پارتیشن‌بندی باعث می‌شود. با جداسازی بخش‌های واحد کاری بتوانید بخش‌های دیگر را زیر نظر بگیرید. ضمنا کاربرد شیشه بجای دیوار ضمن بزرگ نشان دادن محیطتان از هزینه های جدارکشی ساختمان و همچنین درهم ریختگی محیط می‌کاهد.

پارتیشن شیشه ای دوجداره یک ابزار سریع و ساده برای بروزرسانی و تفکیک قسمت‌های مختلف یک ساختمان یا دفترکار است. برای پارتیشن بندی با شیشه دوجداره و نصب آن در محیط موردنظرتان می‌توانید از فریم‌های آلمینیومی، استیل، پروفیل چوب و یا سایر پروفیل‌های نگهدارنده استفاده کنید.


انواع پارتیشن شیشه ای

 1. پارتیشن شیشه ای تک‌جداره
 2. پارتیشن شیشه ای دو جداره
 3. پارتیشن شیشه فریم لس و پارتیشن فریم‌دار
 4. پارتیشن شیشه ثابت و پارتیشن متحرک

پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه ای تک جداره با ترکیب مواد مختلف مانند شیشه، ام دی اف و آلمینیوم ساخته می‌شود. که شما می‌توانید آنها را در سایزهای کوتاه، نیمه بلند و تا سقف سفارش دهید. یکی از ویژگی‌های پارتیشن تک‌جداره امکان عرضه آن در رنگ و طرح مختلف است. این نوع پارتیشن سبک و نسبت به پارتیشن شیشه ای دوجداره ارزانتر و قابل حمل و نصب آن آسان تر است. شما می‌توانید از یراق آلات زیبا و استیل برای طراحی این پارتیشن استفاده کنید. که ترکیب شیشه و استیل زیبای خاصی به محیط می‌دهد.

همچنین شما می‌توانید شیشه‌ها را به صورت مات سفارش دهید. تا ضمن حفظ حریم خصوصی، تغییر زیبایی را در محیط احساس کنید.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن شیشه ای دوجداره همانطور که از نامش مشخص است از دوجداره بیرون و داخل همراه با فضای خالی بین جداره‌ها طراحی شده است. که می‌توان این فضای خالی را پرده و پرده کرکره ای بین شیشه دوجداره پرکرد. از پرکاربردترین مزایای پارتیشن دوجداره عایق صوتی خوبی است. که امکان آرامش در آن محیط بسته را فراهم می آورد. همچنین عایق حرارتی بهتری هم ایجاد می‌کند. لازم به ذکره ارتفاع پارتیشن شیشه ارتباط خاصی با عایق صوتی شما هم دارد. مطمئنا اگر عایق صوتی و حرارتی بالایی بخواهید باید از پارتیشن‌های شیشه‌ای تا سقف استفاده کنید تا هیچ صدایی به بیرون درز نکند.

پارتیشن شیشه ای فریم لس و پارتیشن فریم دار

 • پارتیشن شیشه ای فریم لس : شیشه بدون هیچ فریمی در اطراف نصب می‌شوند.
 • پارتیشن فریم دار: بسته به انتخاب شما با پارتیشن ام دی اف، آلمینیوم یا استیل طراحی و نصب شود.

پارتیشن ثابت و متحرک

پارتیشن‌ها از نظر مکانی به دو دسته تقسیم می‌شوند.

 • دسته اول پارتیشن‌های متحرک هستند که روی زمین بست نشده و قابل جابجایی هستند. اگر فکر میکنید با گذشت زمان دوست دارید دکور خود را تغییر دهید و هر از چندگاهی فضا را کوچک و بزرگ کنید. در این حالت پارتیشن شیشه‌ای متحرک انتخاب مناسبتری است. این نوع پارتیشن معمولا وزن سبکی داشته و ایستایی خوبی دارد. به همین علت نیازی به بست شدن روی زمین نیست.
 • در مقابل پارتیشن ثابت نیاز به نصب دارد. این نوع پارتیشن شیشه‌ای فریم لس به کمک بست روی زمین محکم می‌شوند. نیاز به فرد متخصص و ابزار مخصوص برای نصب دارند و به همین دلیل نصب آن‌ها زمان بر است.

قیمت پارتیشن با شیشه دوجداره

مهم‌ترین عامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه ای متراژ است. نوع شیشه دوجداره‌ای که در پارتیشن استفاده می‌شود نیز بر روی قیمت تمام شده آن تاثیرگذار است. همچنین یراق و ابزار آلات مورداستفاده در پارتیشن نیز، بسته به ایرانی یا خارجی بودنشان بر هزینه نهایی تاثیرگذار هستند. در نتیجه قیمت پارتیشن‌بندی با شیشه دوجداره بستگی به شرایط، انتخاب و سلیقه شما دارد. و نمیتوان قیمت دقیق و یکسانی برای آن در نظر گرفت.

 

کاربرد پارتیشن شیشه

پارتیشن برای آپارتمان

می توان این محصول را جایگزین دیوارهای قدیمی نمود. گاهی قسمتی از اتاق نشیمن یا سالن در مجاورت با دیوار قرار دارد و استفاده از این محصول ایده مناسبی برای گسترش فضای بصری می‌باشد. نصب این پارتیشن به پارتیشن خانگی و پارتیشن حمام نیز بسیار متداول است. استفاده از نوع طرح‌دار این محصول که با بهره‌گیری از تکنولوژی خاص طراحی شده، می تواند یک آپارتمان معمولی را در سطح یک هتل آپارتمان شیک و لوکس نماید.

پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن اداری شیشه ای

برای استفاده بهینه از فضا، از پارتیشن اداری استفاده می‌شود. در صورتی که طراحی به صورت صحیح انجام شود، پارتیشن شیشه ای اداری پاسخگوی تمام نیازهای شما خواهد بود. پارتیشن بندی با شیشه محیط را هم برای کارمندان و هم بازدیدکنندگان بسیار جذاب‌تر می‌کند. و یک دکوراسیون حرفه‌ای برای فضای شما به وجود می‌آورد. نصب این محصول در ادارات دارای مزایای زیادی می باشد که عبارتند از :

 • تمیز کردن پارتیشن شیشه‌ای بسیار آسان است.
 • پارتیشن اداری باعث می‌شود فضای تجاری بزرگ تر به نظر برسد.
 • برای نصب این نوع پارتیشن‌ها نیازی به تغییر کلی بخش‌های ساختاری داخلی ندارید.
 • هزینه نصب پارتیشن شیشه ای اداری در مقایسه با ساخت دیوارهای ثابت بسیار کمتر است.
 • دارای انعطاف پذیری بالایی است و سبب می‌شود که ایده‌ای که در ذهن افراد وجود دارد به طور دقیق و اصولی به نتیجه برسد.
 • مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. در نظر داشته باشید که به طور کلی لامپ‌ها و یا چراغ‌های الکتریکی در طول روز نیاز نبوده و این نوع از پارتیشن در زاویه سازی نور نقش پررنگی دارند.
 • وقتی از پارتیشن اداری برای یک اداره استفاده می‌شود کارمندان می‌توانند از فعالیت هم به صورت همزمان اطلاع داشته باشند. و این موضوع از ویژگی‌های خوب پارتیشن شیشه‌ای اداری محسوب می‌شود.
 • دارای زاویه دید بالاتری است و هدف از این سبک پارتیشن نیز همین است یعنی باید فضای اداری به صورتی مشخص شود که راندمان کاری بالاتر اعلام شود. ارتباط بصری و چشمی دقیق در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مزایای پارتیشن شیشه ای

 • طراحی انعطاف پذیر و کاربردی برای استفاده از شیشه‌های تک و دوجداره، چند وجهی و منحنی
 • طیف گسترده‌ای از رنگ‌های متنوع برای شیشه و فریم
 • قابلیت عملکرد صوتی (اکوستیک)
 • طراحی منحصر به فرد
 • جذابیت و شیک بودن
 • نصب سریع و آسان

پارتیشن شیشه ای رنگی

 یکی از انواع مدل‌هایی که به تازگی مورد توجه بسیاری از معماران ساختمانی قرار گرفته است استفاده از پارتیشن شیشه ای رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی می‌باشد. پارتیشن شیشه ای رنگی در واقع همان پارتیشن های شیشه ای ساده با همان مزایا و قابلیت ها هستند با این تفاوت که در ساخت آنها به جای شیشه‌های شفاف از شیشه های رنگی استفاده می‌شود.

اگر شما به دنبال ایجاد فضایی مدرن و دلنشین در محیط زندگی یا کار خود هستید، احتمالا تا به حال به پارتیشن رنگی فکر کرده‌اید. یکی از اصلی ترین روش‌های تقسیم بندی فضا به سبک مدرن و در نظر گرفتن زیباسازی محیط، استفاده از پارتیشن رنگی می‌باشد. لازم به ذکر است که از ترکیب شیشه‌های رنگی و استیکر میتوان به طرح های بی‌نظیری دست یافت.

همانطور که می‌دانید، رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی و ویژگی‌های زیبایی شناختی جایگاه مهمی دارند. اثرات خیلی مثبت رنگ‌ها در محیط موجب ترکیب شیشه و رنگ در معماری می‌شود. استفاده از پارتیشن های شیشه ای جهت جداسازی در دفاتر اداری و شرکت‌ها بسیار مرسوم شده است و بهره گیری از شیشه های رنگی در پارتیشن ها حس نوآوری و مدرن بودن و انرژی بالاتری را به محیط القا می‌کند.

امروزه این نوع پارتیشن ها به یک ویژگی محبوب جهت قسمت بندی طراحی داخلی تبدیل شده‌اند و به طراح اجازه مانور بیشتری برای دیزاین های متنوع و تغییر ابعاد بخش‌های مختلف را می‌دهند. برای مثال ساختمان‌های تجاری یا مسکونی خود را در نظر بگیرید، که یک اتاق بزرگ را که در حالت عادی فقط امکان استفاده برای دفتر کار یک شخص است را قصد دارید به اتاق‌های کوچکتر جهت استفاده تعداد نفرات بیشتر، تقسیم کنید.

یعنی دیگر نیازی به صرفه هزینه و وقت زیاد برای انجام تغییرات موردنظر شما در اتاق، تخریب کف، سقف یا دیوارها نیست. یعنی شما از این طریق، نه تنها یک فضای مدرن و رنگارنگ را ایجاد نموده‌اید، بلکه با رنگ‌های متنوع و درخشش نورهای رنگی روحیه خود و اعضای خانواده را نیز تغییر خواهد داد.

انواع پارتیشن شیشه رنگی

 • پارتیشن شیشه اسپندرال
 • پارتیشن شیشه رنگی مات
 • پارتیشن شیشه رنگی لاکوبل
 • پارتیشن شیشه رنگی لمینت
 • پارتیشن شیشه رنگی سندبلاست

پارتیشن شیشه ای رنگی با شیشه لمینت

یکی دیگر از راه‌های داشتن یک پارتیشن شیشه ای رنگی استفاده از شیشه‌ لمینت است. با استفاده از طلق‌ها علاوه بر حفظ خاصیت اصلی شیشه لمینت، با رنگ‌ها خاص و دلنواز خود جلوه ویژه‌ای به پارتیشن شیشه‌ای شما خواهند بخشید.

از آن جایی که شیشه لمینت، در دو نوع مات و شفاف وجود دارد، پارتیشن رنگی ساخته شده با این شیشه نیز می‌تواند در دو نوع مات و شفاف باشد. نکته قابل توجه در پارتیشن رنگی با شیشه لمینت این است که نمای پارتیشن از دو طرف یکسان است. تنها نقطه ظعف این شیشه ها قیمت تمام شده بالای آن‌ها نسبت به سایر آیتم‌ها می‌باشد.

پارتیشن شیشه ای با شیشه لاکوبل

شیشه‌های لاکوبل رنگی، تنها از یک طرف نما دارند و در جاهایی بکار می‌روند که تنها یک روی شیشه دیده می‌شود. مزیت استفاده از شیشه لاکوبل در پارتیشن های شیشه ای رنگی، قیمت پایین تر آن‌ها نسبت به پارتیشن با شیشه لمینت است.

چرا از پارتیشن شیشه ای رنگی استفاده می کنیم؟

استفاده از رنگ‌ها همیشه یکی از عوامل تاثیر گذار در روحیه افراد بوده است. رنگ‌ها می‌توانند مستقیما به آرامش، شور، نشاط و به طور کلی انرژی افراد تاثیر بگذارند. اگر از شیشه رنگی در پارتیشن اداری استفاده کنیم، انتخاب درست رنگ شیشه، می‌تواند بر انرژی و روحیه کارکنان موثر باشد و بازدهی افراد را نیز بالا ببرد. رنگ‌هایی مثل سبز و آبی آرامش بیشتری به محیط می‌دهد و استفاده از رنگ‌های قرمز، نارنجی و بنفش می‌تواند انرژی و هیجان را در افراد بالا ببرد.

بنابراین با توجه به تاثیرگذاری بسزایی که رنگ‌ها در روحیه کارکنان سازمان دارند و وجود روحیه خوب در افراد باعث افزایش بازدهی می شود، استفاده درست از پارتیشن شیشه ای رنگی می‌تواند یک عامل برای موفقیت سازمان باشد.

کاربرد پارتیشن شیشه ای رنگی

 • دفتر کار : اگر می‌خواهید درون منزل کار کنید می توانید بخشی از اتاق نشیمن را به این منظور مجزا کنید.
 • ادارات و محیط کار : جهت جداسازی اتاق کارکنان، مدیر عامل، اتاق جلسات و کنفرانس می‌توان از پارتیشن شیشه ای استفاده کرد.
 • تقسیم یک اتاق به چند بخش جدا از هم : اگر می‌خواهید طرح یک اتاق را تغییر دهید چند پارتیش شیشه ای گزینه خوبی هستند، چون که فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.
 • اتاق رختکن :داشتن یک اتاق رختکن جداگانه در یک آپارتمان، رویای هر شخصی است. اگر اتاق جداگانه برای این کار ندارید، استفاده از یک پارتیشن شیشه ای رنگی علاوه بر جذابیت ظاهری این امکان را برای شما فراهم می‌آورد. از آنجا که شیشه اجازه عبور نور را می دهد دیگر نیازی به چراغ هم ندارید.
 • کلینک : جهت جدا کردن بخش های بیماران از سایر محیط می توان از پارتیشن شیه ای استفاده نمود. همچنین تمیز کردن این پارتیشن ها راحت تر بوده و از نظر بهداشتی مناسب ترند.

 

 گروه تخصصی زاگرس تولید و عرضه کننده انواع درب و پنجره دوجداره، توری پلیسه، پرده های مدرن، اسکای لایت و … می باشد. جهت سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *