انواع مدل های استخر شیشه ای

انواع مدل های استخر شیشه ای را ببینید که در طراحی‌های جدید حضور آب و شیشه به عنوان دو المان تاثیرگذار، پر رنگ شده است. اجرای استخر شیشه ای جلوه‌ای خاص و زیبا به ساختمان‌ها می‌بخشد. جهت نصب و اجرای استخر شیشه ای از شیشه‌های نشکن لمینت یا شیشه سکوریت با ضخامت‌های مختلف استفاده می‌شود که توان و تحمل بالایی در برابر ضربه و فشار زیاد را دارد بنابراین به راحتی می‌توان با نصب در دیواره‌ها و یا کف فشار وارده را تحمل کرد.

 

طراحی استخر شیشه ای در ویلا

طراحی استخر شیشه ای به قدری اهمیت دارد که ممکن است زیبایی خانه شما را در انتخاب طرح استخر شیشه ای شما سنجیده شود. در دهه‌های گذشته اکثر استخرها فقط به شکل‌های ساده و معمولی هندسی بودند و دیواره آن از سنگ و سیمان ساخته شده بود. اغلب آنها به شکل‌های مستطیل، مربع و دایره شکل بودند. به دلیل کمبود تجهیزات در گذشته سبک طراحی استخرهای خانگی با یکدیگر شباهت زیادی داشتند.

با گذر زمان، طراحی مدرن جایگزین طراحی کلاسیک شد و فضای درونی و بیرونی ساختمان اهمیت بیشتری پیدا نمود و استخرهای قدیمی تبدیل به استخرهای مدرن امروزی شدند. طراحان امروزی برای مدرنلیزه کردن ساختمان‌ها دست به ساخت استخرهای شیشه ای نمودند و با بکار گیری ترکیبی از آب و شیشه، محیطی با جدید ترین متد دنیا خلق کردند.

استخر شیشه ای در ویلا

ساخت استخر شیشه ای در ویلا

امروزه به دلیل افزایش ساختمان‌های بلند مرتبه و برج‌ها تمایل افراد برای ساخت استخر در طبقات بالا و بام ساختمان‌ها افزایش پیدا کرده است. برای ایجاد تنوع و افزایش زیبایی و هیجان، بخشی از استخر به صورت کنسول از نمای ساختمان بیرون زده باشد متداول شده است. ساخت استخر شیشه ای مستلزم دانش و تخصص بسیار حرفه‌ای است تا بتواند محاسبات لازم را برای اندازه گیری مقاومت مصالح و محاسبات بارهای استاتیک و تحمل فشار آب و اجسام و فشار وارد شده از حرکت شناگران را محاسبه نماید

در ساخت شیشه استخر علاوه بر وجود کارشناسان و تکنسین‌های مجرب باید از قطعات و متعلقات ضد زنگ و درجه یک استفاده شود. همچنین در ساخت استخرهای شیشه ای باید به آب بندی دقیق و اصولی استخر توجه شود.

آب بندی شیشه استخر

آب بندی استخرهای شیشه ای بسیار حائز اهمیت است. آب بندی استخر باید به گونه‌ای انجام شود که استخر بعد از انجام ایزولاسیون دچار نشتی و کم شدن آب نگردد. برای آب بندی شیشه استخر می‌توان از انواع چسب‌های مخصوص استفاده نمود. چسب آب بندی استخر شیشه ای باید دارای کیفیت بسیار بالایی باشد تا بتواند مقابل نشتی آب را بگیرد.

شیشه استخر

در گذشته اکثر استخرها یا به شکل دایره و یا به شکل مستطیل بودند که تقریبا تمامی استخرهای خانگی از نظر طراحی به یکدیگر شباهت داشتند. با گذشت زمان، طراحان برای طراحی فضای بیرونی و درونی ساختمان اهمیت بیشتر گذاشتند و استخرهای قدیمی تبدیل به استخرهای مدرن امروزی گشتند. طراحان امروزی، با بکارگیری ترکیبی از شیشه و آب، محیطی مطابق با جدید ترین و مدرن ترین متد های طراحی روز دنیا را خلق می‌کنند.

 


انواع مدل های اجرای استخر شیشه ای

پنجره شفاف در دیواره استخر شیشه ای

این سبک متداول ترین شکل اجرای استخرهای شیشه ای در دنیاست. بدین ترتیب که شما یک یا چند پنجره در طول یا عرض استخر ایجاد می‌کنید. در این حالت سازه شفاف دقیقا مثل شیشه پنجره از چهار طرف داخل کلاف استخر نصب می‌گردد. فریم چهار طرفه پنجره شفاف، کمک می‌کند تا ضخامت سازه شفاف و در نتیجه هزینه اجرای آن کاهش یابد از این رو فرم پنجره شفاف در دیواره نسبت به مدل‌های دیگر استخر شیشه ای اقتصادی تر است.

استخر شیشه ای

دیواره شفاف استخر شیشه ای

این مدل مشابه حالت قبل می‌باشد با این تفاوت که در قسمت فوقانی شیشه فریمی دیده نمی‌شود و شیشه یا اکریلیک مصرفی فقط از کناره‌ها و کف در سازه استخر مهار شده است و سطح بالایی آن که معمولا کمی بالاتر از سطح آب است کاملا شفاف و بدون فریم می‌باشد. حذف فریم فوقانی نمایش قویتری برای دیواره شیشه‌ای ایجاد می کند و بالطبع به ضخامت سازه شفاف و هزینه اجرا نیز خواهد افزود. دیواره شیشه ای در هر دو شکل استخرهای فضای باز و بسته قابل اجرا می‌باشد.

قیمت استخر شیشه ای

دیوار جدا کننده

در پروژه‌هایی که استخر کودک و استخر اصلی در امتداد هم هستند و یا جکوزی در کنار استخر یا به عنوان بخشی از آن اجرا شده است، بسیاری از طراحان ترجیح می‌دهند این بخش‌ها را با یک دیواره شفاف از هم جدا کنند تا در عین ایزوله کردن دو محیط، دید بصری استخر محدود نشود. معمولا دیواره جدا کننده نیز مانند دیواره شفاف بدون فریم فوقانی اجرا می‌گردد و در صورتیکه در هر دو طرف آن آب وجود داشته باشد، تعادل نیروهای وارده از هر دو طرف موجب کاهش ضخامت و هزینه اجرا خواهد بود.

 

شیشه استخر

کف شیشه استخر

امروزه اجرای استخر در طبقات و بام و یا استخرهایی که بخشی از آن به صورت کنسول بیرون زده باشد متداول شده است. برای این سبک استخرها معمولا طراح با ایجاد کف شفاف در استخر با یک تیر چند نشان می‌زند.

اول اینکه می‌تواند نور طبیعی فضای زیر استخر شیشه ای را با فرم و تلالو خاصی که حاصل از حرکت آب استخر است ایجاد کند و دوم اینکه کف شیشه‌ای حسی غیر متعارف از احساس خطر و زیبایی بصری را برای بینندگان و استفاده کنندگان از استخر ایجاد خواهد کرد و طراح می‌تواند از این حس برای ایجاد یک نقطه عطف بهره ببرد.

 

استخر کف شیشه ای

استخر شیشه ای در ویلا

  • نصب آسان
  • ابزار آموزشی
  • زیبا سازی استخر
  • نظافت بسیار آسان
  • نمایش بی وقفه از استخر
  • مقاومت بالا در مقابل رطوبت
  • قدرت و دوام بالای جداره شیشه‌ای

قیمت استخر شیشه ای

در محاسبه قیمت استخر شیشه ای علاوه بر هزینه‌های کارشناسی و اجرای پروژه باید به محصولات و قطعات استفاده شده در ساخت شیشه استخر نیز دقت شود.

مهم ترین عامل تاثیرگذار در قیمت استخر شیشه‌ای، نوع شیشه استفاده شده و متراژ و ابعاد شیشه می‌باشد. همچنین یراق آلات و متعلقات شیشه نیز در برآورد قیمت و بدست آوردن هزینه نهایی در ساخت استخر شیشه ای بسیار تاثیر گذار است. جهت اطلاع از برآورد قیمت ساخت این نوع استخر و همچنین قیمت شیشه می‌توانید با کارشناسان گروه تخصصی زاگرس تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *