تعمیرات و رگلاژ فولکس واگنی

تعمیرات و رگلاژ درب و پنجره های فولکس واگنی یا tilt & slid

 

پنجره فولکس واگنی

پنجره فولکس واگنی چیست؟

پنجره فولکس واگنی به نوعی از پنجره های کشویی دوجداره می گویند. که به صورت ریلی باز. و. بسته. می شود. علت نام گذاری این. نوع از درب و پنجره ، شباهت باز. و بسته. شدن. آن مانند درب. خودروی فولکس واگن است. که  به هنگام باز شدن لنگه حدود 8 سانتی. متر بیرون. آمده. و. به. صورت. کشویی حرکت می کند.

بهترین و عایق ترین پنجره UPVC پنجره tilt&slid یا فولکس واگنی است. علت انتخاب این پنجره گردش یراق در دور تا دور بازشو این پنجره است. بصورت کامل دور بازشو را می پوشاند حتی کاملتر از پنجره دو حالته.

عملکرد فولکس واگنی همانطور که از نامش پیداست. مانند درب فولکس واگن برای باز شدن کمی به داخل حرکت کرده. و بعد به صورت کشویی به چپ یا راست حرکت می کند.

علاوه بر آن از قسمت بالا باز زاویه 45 درجه tilt یا کلنگی میشود. بر خلاف پنجره کشویی که گرد و غبار و صدا را به خوبی نمی کیرد. برعکس پنجره فولکس واگنی بسیار پنجره فوق العاده ای در جلوگیری از صدا و گرد و غبار است.

اگر بخواهیم به صورت کلی نگاه کنیم و انتخاب کنیم. پنجره فولکس واگنی بهترین پنجره از هر لحاظ می باشد. و همینطور کمترین فضا را اشغال می کند. اما یکی از معایب این پنجره هزینه بالای یراق آلات آن است.

مکانیزم باز. و. بسته. شدن. پنجره فولکس واگنی

همانطور که در تصویر زیر مشخص است . دستگیره پنجره UPVC فولکس واگنی. در. حالت. پایین. بسته. است. با حرکت 90 درجه ای به سمت خط افقی . درب یا پنجره به صورت دو حالته (30 درجه از بالا) باز خواهد شد. در نهایت با حرکت به سمت بالا (45 درجه) قفل امنیتی آزاد می شود و لنگه بازشو از سمت پایین وارد ریل می شود. سپس بصورت کشویی به طرفین حرکت می کند.

در هنگام. بستن. درب کافیست. لنگه را در. جهت .بسته. شدن حرکت دهید. پایین بازشو بصورت خودکار. و یا با کمک دست. (بسته. به. نوع. یراق آلات : اتومات ، نیمه اتومات و مکانیکی). به سمت داخل. فریم حرکت می کند. سپس با چرخاندن دستگیره و یا کمک دست قسمت. بالا نیز به سمت داخل. حرکت کرده و درب فولکس. واگنی. بسته. می شود.

توجه : برای افزایش عمر یراق آلات ، بهتر است. در هنگام باز کردن درب یا پنجره دوجداره فولکس واگنی. قسمت پایین به صورت کامل. از چارچوب بیرون. آمده. و. روی. ریل قرار بگیرد. در غیر این صورت فشار زیادی بر روی ریل وارد می شود.

انواع پنجره فولکس واگنی

  • تمام اتومات
  • نیمه اتومات
  • اتومات

تعمیرات پنجره های فولکس واگنی

 

تفاوت پنجره واگنی با پنجره دوجداره کشویی

میزان عایق بندی

مکانیزم. بسته. شدن پنجره و درب. واگنی موجب چفت شدگی لنگه بازشو به فریم می گردد. در نتیجه عایق بندی بالاتری نسبت به پنجره کشویی دارد.

نوع یراق آلات. به کار. رفته.

تفاوت پنجره فولکس واگنی با پنجره دوجداره کشویی ، در ریل و یراق آلات بازشو است که سبب می شود. کارایی و آب بندی بهتری نسبت به پنجره های دوجداره کشویی داشته باشد.

نحوه باز و. بسته. شدن

هنگامی که این پنجره. در حالت. بسته. قرار دارد همانند. درب و پنجره لولایی است. با این تفاوت که هنگام. باز شدن به. سمت عقب. آمده. و بر روی ریل قرار می گیرد. و به حالت کشویی حرکت می کند. اما در پنجره دوجداره کشویی . لنگه بازشو تماماً بر روی ریلی که روی. پروفیل فریم تعبیه. شده. حرکت. می کند.

قیمت

در ابعاد استاندارد قیمت پنجره فولکس واگنی نسبت به قیمت پنجره کشویی بالاتر است. زیرا هزینه یراق آلات آن بیشتر است و این بر روی قییمت نهایی تأثیر گذار است.

قیمت درب و پنجره فولکس واگنی دوجداره UPVC به دلیل قیمت یراق آلات. آن کمی بالاست و شبیه به پنجره دوجداره کشویی ولی با کمی تفاوت در باز شدن است. برای نوع بازشو باید وزن. درب ها در نظر. گرفته. شود. و اندازه بازشو بیش از حد بزرگ نباشد تا بازشو وزن مناسبی برای استفاده داشته باشد. از گالوانیزه یکپارچه با ضخامت ۱/۵ میلی متر و لاستیک EPDM استفاده شود.  

.

قیمت درب و پنجره فولکس واگنی دوجداره یو پی وی سی مانند کشویی به طرفین و روی. لت ثابت جانبی قرار می گیرد متفاوت است و بهتر است. از پروفیل سری ۶۰ با لنگه درب برای بازشو استفاده شود. انتخاب یراق این پنجره بستگی به عرض و ارتفاع بازشو و وزن لنگه دارد. در غیر اینصورت پنجره. به سختی. باز. و. بسته. می شود. و به مرور زمان عملکرد خود را از دست خواهد داد. ریل یراق فولکس واگنی حتما در خط تولید. محل کارخانه و با استفاده از شابلون مربوطه نصب می شود و قیمت آن بالاتر است و این موضوع محدودیت ایجاد می کند.

انتخاب محل مناسب

درب و پنجره upvc فولکس واگنی یک انتخاب درست برای درب و پنجره های لولایی با ابعاد بزرگ می باشد. سیستم پنجره های upvc فولکس واگنی برای بازشوهای بزرگ و لنگه های سنگین بسیار مناسب است. و باعث ایجاد فضایی باز و منظره ای دلپذیر برای محل سکونت شما میشود. استفاده از یراق فولکس کاربری آسان ، آب بندی و هوابندی قوی ، اجرای نماهای بزرگ شیشه. دوجداره در پنجره با کمترین تقسیم بندی از جمله خصوصیات رگلاژ پنجره upvc فولکس واگنی است.

.

یکی از مهمترین مسائل در ساخت یک پنجره upvc بحث تحمل. یراق ناشی از وزن پروفیل بازشو و شیشه دوجداره است. که اولا در پنجره لولایی و کشویی عمدتا یراق آلات تحمل وزن لنگه های خیلی بزرگ را ندارند. و ثانیا جابجایی. و. باز. و. بسته. کردن پنجره به علت وزن بسیار زیاد، کاربری آسان آن را از بین می برد. مکانیزم و نوع یراق آلات مصرفی پنجره upvc فولکس واگنی با پنجره کشویی. و لولایی کاملا متفاوت است. سیستم فولکس واگنی عمدتا جهت ساخت. پنجره های upvc خاص با ارتفاع و عرضهای. بزرگ با وزنهای زیاد. طراحی. شده. است.

رگلاژ درب و پنجره فولکس واگنی

رگلاژ درب و پنجره فولکس واگنی وین تک : در دهه های اخیر درب و پنجره های دو جداره. وین تک به یکی از مهمترین ابزارها برای جلوگیری از ورود آلودگی های. صوتی و زیست محیطی به. درون خانه ها تبدیل. شده. است. شیشه های دو جداره علاوه بر اینکه از ورود گرد و غبار جلوگیری می کنند مانع از اتلاف انرژی نیز می شوند. تنظیم درب و پنجره فولکس واگنی از نقاط مختلف مانند لنگه. شیشه و یراق جهت سهولت در باز. و. بسته. شدن و کسب. بیشترین میزان. عایق بودن در برابر. صدا ، گرد و غبار و سرما و گرما را رگلاژ میگویند. البته. بسته. به. نوع یراق مصرفی. نقاط مختلف رگلاژ. نیز در یراق وجود دارد که با تنظیم آن قسمتها پنجره رگلاژ میشود.

.

گاهی اوقات حتی با. بسته. بودن. پنجره متوجه. ورود خاک و صدا و سرما مبشویم. که این بدین معناست که پنجره میبایست رگلاژ شود. رگلاژ کردن پنجره فولکس واگنی بعد از نصب پنجره های دو جداره وین تک انجام میگیردکه. این کار که توسط متخصصین انجام میگیرد باعث میشود تا پنجره به مرور زمان کارایی خود را از دست. نداده و مشکلی در عایق. بودن و یا. باز. و. بسته. شدن آن بوجود نیاید .

.

یکی از مهمترین بخشهای نصب درب پنجره فولکس واگنی رگلاژ آن است. چرا که اگر به درستی انجام نگیرد بعد از مدتی پنجره با مشکلاتی روبرو خواهد شد. که عملا کارایی خود را از دست میدهد و باعث ورود گرد. و خاک ؛ صدا ؛ اب باران و سرما و گرما میشود ، به همین جهت در زمان نصب رگلاژ پنجره توسط متخصص این امر واحب میباشد. تا از خرابی و عدم کارایی پنجره در آینده جلوگیری شود  .

تعمیرات و رگلاژ فولکس واگنی

معمولا زمانی که پنجره از رگلاژ خارج میشود شاهد ورود گرد و خاک ، آب باران. صدا و سرما و گرما خواهیم بود که این باعث آزردگی خاطر میشود. و یا گاهی حتی پنجره عملکرد معمولی خود را نیز از دست میدهد. یعنی حتی. باز. و. بسته. هم نمیشود. و یا در. هنگام باز. شدن. و. بسته. شدن با فریم پنجره درگیر میشود که باعث. خوردگی پروفیل ؛ شکستگی پروفیل و شکستگی یراق میشود. به همین جهت بهتر است پنجره ها به صورت دوره ای توسط شرکت مجری مورد بازرسی قرار بگیرد تا اگر موردی در پنجره مشاهده شد. اصلاح شود ؛ بازدید و چک کردن پنجره هر چند ماه یکبار باعث میشود. تا یک پنجره یو پی وی سی عایق و کارامد داشته باشیم.

.

فولکس واگنی

رگلاژ صحیح پنجره و درب های دو جداره وین تک بسیار مهم است. و عدم انجام صحیح آن موجب بروز مشکلاتی مانند عدم حرکت روان دستگیره. ایجاد فاصله. بین بازشو و فریم، سخت شدن. باز. و. بسته. کردن پنجره و … می شود.

برای پیشگیری. از ایجاد فاصله. بین لنگه بازشو و قاب می توان. از رگلاژ لولای. پنجره دوجداره. و فوم و چسب مخصوص. درزگیری. استفاده کرد. می توان با یک رگلاژ. صحیح بسیاری از. این مشکلات. پیشگیری نمود.

خدمات تعمیرات. و رگلاژ. فولکس واگنی

تیم تخصصی نماسازان زاگرس با کادر. مجرب و حرفه ای. آمادگی انجام انواع کارهای تعمیرات. و رگلاژ فولکس واگنی اعم از درب ها یدوجداره. و یا پنجره های .دوجداره و یراق آلات. آنها را در شهر تهران و حومه به تمامی. مشتریهای گرامی دارد. و سال ها .تجربه و تخصص خود. را برای ارائه بهترین خدمات به. مشتریان عزیز به کار میگیرد. تا رضایت مندی مشتری. را از خدمات خود به جا بیاورد.

تعمیرات و رگلاژ فولکس واگنی. تعمیرات و رگلاژ فولکس واگنی.درب وپنجره فولکس واگنی. رگلاژ فولکس واگنی . تعمیر فولکس واگن