تعمیرات قفل درب و پنجره

تعمیرات قفل درب و پنجره دوجداره

تعمیر قفل و دستگیره درب و پنجره دوجداره upvc
تعمیر و تعویض قفل درب و پنجره دوجداره

تعمیر قفل و دستگیره پنجره دوجداره UPVC در نگاه عام کاری ساده به نظر می رسد. اما به دلیل به کارگیری مکانیزم خاص در طراحی درب و پنجره و مهندسی معکوس به کار رفته در یراق الات آن باید. در هنگام تعمیر قفل و دستگیره پنجره upvc بسیار احتیاط داشت. زیرا در صورت نداشتن تجربه و دانش کافی موجب اسیب دیدگی تمامی بخش های درب و یا پنجره دوجداره می شود.

امروزه در اکثر ساختمان ها از پنجره های دوجداره استفاده می شود. طبعا با استفاده روز افزون از این متریال خدمات تعمیرات قفل درب و پنجره UPVC نیز مورد نیاز است. پس از مدتی به علت های مختلف مانند عدم رعایت اصول صحیح نگهداری و یا استفاده از متریال و یراق آلات نامرغوب نیاز به تعمیر پنجره UPVC است. در ادامه به معرفی انواع ایرادات و نحوه تعمیر درب دوجداره و قیمت تعمیر پنجره دوجداره می پردازیم.

در چه مواردی به تعمیرات قفل درب و پنجره UPVC نیاز است؟
 • رفع افتادگی پنجره دوجداره
 • رگلاژ پنجره UPVC
 • نفوذ سرما ور گرما از درز های درب و پنجره دوجداره UPVC 
 • بسته. نشدن پنجره. دوجداره UPVC. 
 • نفوذ آب از اطراف پنجره دوجداره به داخل
 • خراب شدن لاستیک های اطراف شیشه پنجره دوجداره
 • عایق بندی پنجره دجداره
 • تعمیر اسپانیولت پنجره
 • تعمیر قفل درب یو پی وی سی
 • تعمیر یا تعویض قفل درب دوجداره
 • تعمیر دستگیره درب دوجداره
 • شکستن یا. دفرمه شدن. لولای بازویی فریم لس.
.

تعویض و تعمیرات قفل درب و پنجره در نگاه عام کاری ساده به نظر می رسد. اما به دلیل به کارگیری مکانیزم خاص در طراحی درب و پنجره. و مهندسی معکوس. به کار. رفته. در یراق الات ان باید در هنگام تعمیر قفل و دستگیره پنجره upvc کمال احتیاط را به کار برد. زیرا در صورت نداشتن تجربه و دانش کافی موجب اسیب دیدگی تمامی بخش های درب و یا پنجره دوجداره خواهید شد.

مکانیزم حرکتی در این نوع محصول به گونه ای است که پارامتر قفل و دستگیره در هر چهار طرف لنگه و پروفیل دخیل است. و تعمیرکار باید در ابتدا تشخیص دهد. که کدام بخش دچار. اسیب. شده. است. و تعمیر قفل پنجره دوجداره و یا تعویض دستگیره معیوب پنجره های upvc را عملیاتی کند.

سوئیچ مخصوصی در قفل های. استاندارد تعبیه. شده. است. که برای افزایش ایمنی می باشد. و در هنگام تعمیرات قفل پنجره upvc با دقت بالایی بررسی می شود. زیرا به دلیل الیاژ خاصی. که در تولید ان. لحاظ. شده. است. امکان شکنندگی بالایی دارد.

سیستم قفل و دستگیره در پنجره دوجداره upvc در طرح ها و حالت های. متنوع تولید و در بازار. عرضه. شده. است. اما بهترین ان که. اسپانیولت و یراق. پیچیده. تری را دارا می باشد نوعی از ان است. که با چرخاندن دستگیره به سمت بالا قفل. مرکزی درب فعال. شده و زاماک. به سطح بالا. انتقال. یافته و حتی. نیاز به چرخش کلید نیست.

در بحث تعمیرات پنجره های upvc مشکلات متعددی ممکن است رخ دهد که نیاز به حضور تعمیرکار و سرویس کار دارد. از جمله این مشکلات از کار. افتادن قفل. و دستگیره. پنجره upvc می باشد. که در این بخش توضیحاتی را در این باب ذکر میکنیم:

تعمیر قفل درب دوجداره

تعویض قفل پنجره upvc

قفل پنجره های دوجداره در صورتی که به درستی استفاده شوند دارای عمر طولانی می باشند. و امکان. از کار. افتادن. شان بسیار محدود است. اما اگر این اتفاق افتاد. حتما باید با تعمیرکار درب و پنجره های دوجداره تماس بگیرید.

حال ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چگونه قفل پنجره یو پی وی سی کارایی خود را از دست می دهند؟

معمولا قفل پنجره upvc بعد از خرابی باید تعویض شوند و قفل جدید جای گزین ان شود. و در مواردی ام ممکن است. که مشکل از توپی یراق. به کار. گرفته. باشد. که کامل در داخل زاماک قرار نمیگیرد و با جابه جایی زاماک و یا اضافه کردن ویا تعویض اسپانولیت قابل تعمیر می باشند. و در غیر این صورت نیاز به تعویض قفل پنجره upvc دارد.

یکی از مهمترین عوامل از کار افتادگی قفل در درب و پنجره بدون شک عوامل انسانی است. که با فشار مضاعف و همچنین اعمال حرکات اضافی در هنگام باز و بست موجب ایجاد تنش. در مکانیزم و یراق الات و همچنین بخش حیاتی اسپانیولت می شوند. و پس از تماس با ما از عدم کارایی پنجره های دوجداره خود شکایت می کنند.

.

باید بدانید که در بحث تعمیر و تعویض قفل پنجره دوجداره upvc تنها دو دلیل است که. موجب افزایش هزینه می شود. و ان نادیده گرفتن. ایرادات در مراحل اولیه و همچنین. اقدام سرخود برای رفع مشکلات است. که به باور کارشناس فنی این حوزه ، مردم عزیز ابتدا خود قصد تعمیرات و تعویض را دارند. که با اسیب به توپی و زاماک و همچنین یراق الات درگیر و در مواردی خارج کردن از رگلاژ با ما تماس می گیرند.

باید توجه کنید که تعویض قفل پنجره upvc بدون شک نیاز به ابزار خاص و داشتن دانش فنی دارد. زیرا این بخش تمامی قسمت ها. از پروفیل و ساختار. اصلی. گرفته. تا حتی شیشه را تحت شعاع عملکرد خود قرار می دهد. با اقدام نا به جا ممکن است باعث شکستگی شیشه دوجداره شوید. و علاوه بر تعمیر قفل پنجره های دوجداره بقیه بخش ها را نیز از کار بی اندازید.

نکات تعویض قفل در و پنجره دوجداره

نکاتی که باید در تعمیرات قفل درب و پنجره دوجداره به آن توجه کنید:

 • مسئله اول توجه به جزییات امر و سپردن تعمیر قفل به تعمیرکار و تکنسین مجرب می‌باشد.
 • اگر خودتان در زمینه تعمیر تبحر لازمه را دارید، می‌توانید. با تعویض دستگیره معیوب درب و رفع آسیب‌های وارده، امر تعمیر قفل درب را انجام دهید.
 • دقت داشته باشید که در تعمیر قفل. درب UPVC توجه ویژه‌ای. به بحث. بسته شدن. درب به صورت عایق بندی داشته باشید. چرا که عملا ویژگی منحصر به فرد این نوع درب‌ها را می‌توان عایق صوتی و حرارتی بودن آن‌ها دانست.
 • طرح‌های ایمن یراق آلات که همگام با تکنولوژی به روز تولید می‌شود، امنیت و استحکام را برای قفل درب‌هایUPVC   ایجاد کرده است. اما اگر با تمام این موارد به هر دلیلی قفل و دستگیره درب UPVC دچار مشکل شد، باید به تعویض یا تعمیر بپردازید.
تعویض دستگیره درب و پنجره دوجداره
دستگیره در و پنجره UPVC 

برای اینکه دستگیره درب یو پی وی سی در اثر. باز و بسته. کردن مداوم. دچار آسیب کمتری شود. لازم است تا از اهرم های توپر برای دستگیره استفاده شود. دستگیره هایی با اهرم توپر و بلندتر، فشار کمتری را به قفل درب upvc وارد می کنند.

دستگیره های غیر استاندارد خیلی زود تغییر حالت می دهند و یا اهرم دستگیره می شکند. همه دستگیره های مرغوب. دارای چهار فنر. فشرده. هستند. این فنرها به سادگی از جای خود خارج نمی شوند. نصب دستگیره و قفل درب upvc به درب می بایست. دارای رزوه های جای پیچ مقاوم باشد و خیلی زود دچار هرز شدگی یا شکستگی نشود.

تعویض دستگیره پنجره upvc

دستگیره پنجره های دوجداره دارای استحکام قابل قبولی می باشند. و دستگیره ها در انواع مختلف. در پنجره های upvc به. کار گرفته. میشوند. از جمله معمولی و یخچالی که هر کدام دارای عملکرد خاصی هستند.

برای تعویض دستگیره پنجره های یو پی وی سی نیز نیاز به حضور تعمیرکار پنجره های دوجداره می باشد.

در پنجره های دوجداره الومینیومی نیز همین مشکلات مشاهده میشود و نکته ای که باید به ان توجه داشت این است که تمامی قطعات و یراق الات به کار رفته در پنجره های دوجداره قابل تعمیر و تعویض می باشند و در فصل سرما برای عایق بندی و درزبندی اصولی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و تنظیم دمای منزل نیاز است تا علاوه بر رگلاژ و تعمیر پنجره های upvc کامل تمامی قطعات در صورت ایراد، تعویض یا تعمیر شوند.

تعویض دستگیره پنجره upvc دارای مراحلی است که در زیر به صورت خلاصه به نکات مربوط به ان اشاره می کنیم:
 • ابتدا باید بدانید که دستگیره های پنجره دوجداره دارای مقاومت بالایی هستند و با اعمال فشار دچار شکستگی نمی شوند.
 • دقت کنید که در بحث تعویض دستگیره پنجره های دوجداره upvc باید از تعمیرکار متخصص برای اینکار استفاده کرد.
 • جنس چینی موجود در بازار به سرعت و مدت زمان اندک دوباره از کار می افند. پس در هنگام سفارش از نوع استاندارد ان بهره بگیرید.
 • تعویض و تعمیر دستگیره پنجره upvc با پیچ بند ، پیج گوشتی مخصوص ، آلن و در صورت نیاز انبر اجرایی می شود. و به دلیل تنوع این محصول برای هر مورد یک نوع مکانیزم تعمیرات نیاز است.
نحوه باز. و بسته. شدن. قفل درب یو پی وسی.

اگر به تازگی درب و پنجره های قدیمی را انواع درب و پنجره یو پی وی سی تعویض و تعمیرات قفل درب و پنجره کرده اید. احتمالا با نحوه قفل شدن درب ها مشکل دارید. شاید تصور می کنید درب ها خوب رگلاژ نشده است. در اغلب موارد مشکل از عدم آشنایی. با مکانیزم. باز و بسته شدن. درب ها و قفل آن است.

سیلندر و قفل درب upvc طوری. طراحی شده. که بدون حرکت. دستگیره و با فشار درب به سمت چارچوب عمل می کند. در این حالت در قفل نیست. و تنها درب نیمه. بسته باقی. مانده است. در این حالت عایق بندی ها کامل نیست و باید درب را کامل ببندید. برای اینکار لازم است تا دستگیره را به سمت بالا فشار دهید. تا لنگه بازشو به سمت. چارچوب کشیده شود. حتما پس از بستن. درب دستگیره. را نیز حرکت دهید.

تعمیر یراق آلات درب و پنجره یو پی وی سی

نصاب upvc کارهای تعمیرات و تعویض قطعات upvc را نیز انجام می دهد. درب و پنجره یو پی وی سی از بهترین سازه های عایق در ساختمان هستند و طول عمر بالایی دارند. در صورت خرابی و آسیب به یراق آلات می توانید با تعویض قطعه معیوب تا سال های زیادی از سازه استفاده کنید. برای اینکه عایق بندی درب و پنجره upvc به درستی عمل کند لازم است تا همه یراق آلات کاملا سالم و صحیح کار کنند.

 

از جمله خدماتی است که توسط تیم کاری تعمیرات تخصصی زاگرس در تهران و کرج ارائه می شود و در صورت نیاز عملیات تعویض دستگیره ، تعمیرات قفل درب و پنجره و یا قفل پنجره های دوجداره با جای گزینی بهترین مارک های موجود در بازار انجام می شود.د