انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره

  انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره از نکات مورد توجه هنگام خرید پنجره دوجداره می باشد. یراق آلات به شکل دستگیره درب و پنجره ها، دستگیره کابینت، شیرهای آب، قلاب لباس، مغزی درب ها و هزاران موارد مشابه دیگر در زندگی ما وجود دارند.

جرا درانتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره باید دقت و وسواس به خرج دهیم؟

ما به یراق آلات نیاز داریم و زندگی بدون آن‌ها دیگر به هیچ عنوان ممکن نیست. بنابراین آشنایی با یراق آلات، انتخاب درست و به جای آن‌ها و استفاده از یراق آلات با کیفیت می‌تواند تاثیر به سزایی در بهبود روند زندگی ما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با یراق آلات انواع  پنجره دوجداره با ما همراه باشید.

پروفیل

کلمه پروفیل، یک کلمه با ریشه انگلیسی است، که به معنی مقطع ثابت و طول زیاد است. منظور از پروفیل upvc، پروفیل‌هایی است، که در مقاطع مختلف و برای تولید و ساخت افراد درب‌ها و پنجره‌های دوجداره upvc مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از نظر کیفیت و همچنین قیمت ، مهمترین نقش را در ساخت پنجره upvc دارد. هرچه کیفیت بالاتر باشد ، مشکلات پنجره دو جداره کمترخواهد بود.

یک پنجره دوجداره با کیفیت پایین ممکن است از نظر ظاهری برای عموم مصرف کننده قابل تشخیص نباشد ، اما مشکلاتی که ممکن است در آینده برای کاربران ایجاد کند حتی ممکن است آنها را از پنجره upvc متنفر کند.

مشکلاتی از قبیل تغییر رنگ (زرد یا قهوه ای) پروفیل ، شکستگی پروفیل یا حتی تغییر شکل و تخریب آن ممکن است برای پروفیل با کیفیت پایین بوجود آید. پس انتخاب بهترین پروفیل به دوام پنجره دوجداره شما کمک می کند.

متداولترین پروفیل هایی که برای پنجره دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد عبارت است از:

  • ویستابست
  • همارشتن
  • هافمن
  • سالاماندر
  • وکا
  • آلوپلاست

انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره

به طور کلی یراق آلات درب و پنجره دوجداره شامل یراق تک حالته، یراق دو حالته، یراق کشویی، یراق کشویی – لغزشی نیمه اتوماتیک، یراق کشویی – لغزشی تمام اتوماتیک و یراق تاشو است

شیشه پنجره دوجداره
از آنجا که شیشه دو جداره عامل مهمی در عایق صدا است ، بنابراین استاندارد شیشه دو جداره از اهمیت بالایی برخوردار است مشخصات یک شیشه دو جداره استاندارد:
گاز آرگون در درجه اول به این دلیل است که عایق صوتی و حرارتی را بهبود می بخشد. ثانیاً ، در شیشه یا رفلکس رنگی ، گاز آرگون اجازه نمی دهد که اکسیژن با تزریق سیلیکون با دستگاه های خاص ، کیفیت رفلکس شیشه را تحت تأثیر قرار دهد.

نصب بوتیل اسپیسر در شیشه دو جداره ، بوتیل اسپیسر از آب بندی زود هنگام و تخلیه هوا همزمان با تزریق گاز آرگون جلوگیری کرده و تزریق گاز را بی فایده می کند.

انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره: کاربرد و زیبایی

یکی از مهم‌ترین کاربردهای یراق آلات زیبایی آن‌ها است. مثلا یک درب، یک پنجره دوجداره، یک کابینت یا یک کمد را در نظر بگیرید. برای درب نیاز به استفاده از دستگیره‌هایی است که در انواع و اشکال مختلف وجود دارد و علاوه بر کارآیی، به زیبایی درب نیز کمک می‌کند .
برای کمدها و کابینت‌ها نیز، استفاده از دستگیره‌های مختلف می‌تواند بر زیبایی ظاهری آن‌ها بیفزاید.

در مورد درب و پنجره های دوجداره، انواع مختلف لولاها و دستگیره‌ها می‌توانند باعث تغییر سبک و جهت باز و بسته شدن پنجره‌ها شوند به این ترتیب در زیبایی و کارآیی آن‌ها نقش موثری ایفا می‌کنند.

پیشرفت تکنولوژی از قبیل قفل و یراق آلات درب و پنجره دوجداره، باعث شده است که این نوع درب و پنجره‌ها از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار گیرند. طرح‌های زیبا و ایمن یراق آلات پنجره دوجداره معمولا طوری است، که این درب و پنجره ها را از چهار جهت قفل کرده و امنیت فوق‌العاده‌ای به آن‌ها می‌بخشد.

انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره

این درب و پنجره‌ها در عین حال به راحتی فقط با چرخش آسان یک دستگیره و به وسیله قفل‌هایی به شکل قارچی به قاب‌های‌شان محکم می‌شوند. همین امر سبب افزایش ایمنی درب و پنجره دو جداره می‌شود. صنعت تولید یراق آلات درب و پنجره، همواره در حال توسعه و نوآوری است و همین موضوع منجر به تولید یراق آلات با تنوع فراوانی شده است.

انواع یراق آلات پنجره دوجداره

به طور کلی یراق آلات درب و پنجره دوجداره شامل یراق تک حالته، یراق دو حالته، یراق کشویی، یراق کشویی – لغزشی نیمه اتوماتیک، یراق کشویی – لغزشی تمام اتوماتیک و یراق تاشو است. این یراق آلات بسیار مستحکم هستند و در درجه بالایی از نظر ماندگاری متریال قرار دارند. در ادامه به معرفی برخی

انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره و تاثیر هر یک از عوامل بر کیفیت پنجره دوجداره :

انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره یعنی اینکه اگر می خواهیم یک پنجره upvc عایق داشته باشیم، اول باید پروفیل upvc استانداردی انتخاب کنیم و بعد متریال یراق آلات.

از یراق آلات خوب آلمانی roto را انتخاب کنید و ترک برند vorne ، پروفیل هم بهترین پروفیل موجود در بازار ویستابست است که چگالی آن نیز از سایر پروفیل های موجود بالاتر است و استاندارد بسیار مهم RAL آلمان را نیز دارد.

از مهم‌ترین انواع یراق آلات پنجره دوجداره خواهیم پرداخت:

یراق اسپانیولیت پنجره دوجداره
اسپانیولت که در اصطلاح قفل درب نیز نامیده می‌شود، یکی از مهم‌ترین اجزای یراق آلات پنجره‌ دوجداره است. کیفیت اسپانیولت به نوع آلیاژ استفاده شده در آن بستگی دارد.

این جزء تاثیر مهمی بر کیفیت درب و پنجره دوجداره می‌گذارد. بی‌کیفیت بودن آلیاژ مورد استفاده در یراق اسپانیولت باعث افزایش فشار بیشتر بر روی دستگیره‌های درب شده و آن را از کار می‌اندازد.

اسپانیولت های موجود در بازار برندهای مختلفی دارند و تولید کشورهایی همچون ترکیه یا آلمان هستند. انواع آلمانی این نوع یراق به دلیل دو زبانه بودن از کیفیت و امنیت بالاتری برخوردار است.

دستگیره درب و پنجره
انتخاب دستگیره مناسب برای درب و پنجره، باعث افزایش طول عمر کلی درب و پنجره و حتی اسپانیولت آن می‌شود. نصب دستگیره‌های بلندتر باعث می‌شود که فشار کمتری به اسپانیولت وارد شود. همچنین دستگیره هایی که دارای اهرم توپُر هستند، از کیفیت بالاتری برخوردارند
مورد دیگری که در انتخاب دستگیره اهمیت دارد، ضخامت صفحه اصلی دستگیره است.

همچنین ماشین‌کاری اتصال اهرم به صفحه اصلی باعث آسان‌تر شدن نحوه حرکت آن می‌شود. علاوه بر این‌ها، کیفیت آلیاژ استفاده شده در ساخت شفت چهار پهلو به کارکرد بهتر و طولانی‌تر دستگیره‌ها کمک می‌کند.
در صورتی که فنر جنس مناسبی نداشته باشد، عملکرد اهرم در زاویه قائم تغییر می‌کند. آخرین موردی که درباره دستگیره‌ها باید به آن توجه کرد، زوار جای پیچ است. این مورد حتما باید استحکام و مقاومت کافی و بالایی در برابر شکستگی و خرد داشته باشد.

زبانه قفل یراق کاربردی دیگری است که برای درب و پنجره کاربرد دارد. در پنجره های دوجداره، چه زبانه قفل بلند و چه کوتاه باشد، باید به طوری نصب شود که در هنگام باز و بسته شدن پنجره در جای خود فیکس شود و به درستی جا بیفتند

سیلندر درب و پنجره
از دیگر یراق آلات پنجره دوجداره که کاربرد فراوانی دارد، سیلندر است. یکی از بهترین انواع سیلندرهای درب و پنجره، سیلندرهای برنجی هستند، که معمولا توسط آلومینیوم کاور می‌شوند.

زبانه قفل و پنجره دوجداره
زبانه قفل یراق کاربردی دیگری است که برای درب و پنجره کاربرد دارد. در پنجره های دوجداره، چه زبانه قفل بلند و چه کوتاه باشد، باید به طوری نصب شود که در هنگام باز و بسته شدن پنجره در جای خود فیکس شود و به درستی جا بیفتند. حداقل وزن لولا نیز باید برابر با ۱۱۰ گرم باشد تا بتواند در برابر شکستن از خود مقاومت نشان دهد.

انواع بازشوهای پنجره دوجداره
درب و پنجره دوجداره دارای یراق آلات مختلف با نام بازشو است. بازشوها در انواع مختلف و با توجه به کاربردهای مختلف طراحی و تولید شده‌اند. انواع بازشوهای درب و پنجره دوجداره شامل بازشوهای یک حالته،‌ دوحالته، کلنگی، کشویی، فولکس واگنی، تاشو و فرانسوی می‌باشد.

انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره

یراق بازشوی کلنگی طوری نصب می‌شود، که نقطه دید را از روبه‌رو مسدود می‌کند. بازشوهای دو حالته در مواردی کاربرد دارد، که باز شدن پنجره بر روی دو محور عمودی و افقی مطلوب است.

بازشوهای دوحالته در برابر صوت، رطوبت، باران و گرد و غبار عایق‌بندی محکمی دارند.

با استفاده از این بازشوها، می‌توان هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی را تا حدود زیادی کاهش داد.

یراق‌های مربوط به بازشوهای کشویی،‌ در مواردی کاربرد دارند که با محدودیت فضا مواجه هستیم و می‌خواهیم ازپنجره دوجداره کشویی استفاده کنیم.

در نهایت، یراق آلات پنجره های دوجداره فولکس واگنی دارای عایق‌بندی بسیار بالایی هستند و حتی از پنجره‌های کشویی نیز کاربردی‌ترند. این نوع یراق قیمت بالایی دارد، اما قابل نصب بر روی پروفیل‌های ارزان‌تر نیز می‌باشد .

انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره

در مجموع باید گفت برای انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره باید ابتدا با انواع پروفیل ها آشنا شوید. بسته به هزینه ای که می خواهید برای تهیه آن پرداخت کنید یکی از مهمترین معیارهای لازم برای خرید پروفیل با کیفیت خرید آن از مکان هایی است که به شما ضمانت خرید کالای اورجینال را خواهند داد./انتخاب بهترین یراق آلات و پروفیل پنجره دوجداره

پیشنهاد گروه تعمیرات تخصصی زاگرس با سابقه 2۵ ساله در صنعت در و پنجره دوجداره پروفیل ویستابست می باشد که تنها پروفیل ایرانی موجود در بازار می باشد که دارای گواهینامه به روز آزمایشگاه RAL آلمان مثل پروفیل ویستابست و یراق roto آلمان ( ۱۰ سال ضمانت نامه تحت پوشش بیمه آسیا می باشد) است. برای ارتباط با ما با شماره های درج شده در سایت تماس فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *